Tipy: Na Smíchově cirkus, na Letné hokej

Dnes Prague Edition - - Praha -

U železničního mostu vznikla Aréna

Bratři Petr a Matěj Formanové včera na smíchovské náplavce zahájili desetidenní festival Aréna 2018. „Loni jsme se opřeli o poetiku našeho divadla, abychom přitáhli trochu pozornosti něčím, co lidé znají. Náš festival má ale spíš ambici představovat nové, nezaběhnuté žánry,“uvedl k dramaturgii festivalu Petr Forman.

Prvním velkým lákadlem bude vystoupení Muž z cirkusu zkušeného švýcarského artisty Davida Dimitriho. Druhým tahákem bude L’Absolu francouzského umělce Borise Gibého, kvůli kterému vznikl u železničního mostu speciální stan nazývaný silo. Diváci v něm sedí v točité spirále a sledují umělcovu vizuálně vděčnou zpověď. Třetím zásadním kusem bude představení Alea studentů turínské cirkusové školy Flic, které vzniká exkluzivně přímo v prostoru Divadelní lodi Tajemství. Zmíněná vystoupení se v průběhu deseti dní opakují. Festival nabídne i koncerty, tvořivé dílny a různé show po celém areálu, do kterého je vstup zdarma. Arena potrvá až do 24. června.

Omezení přístupu kvůli uzavřenému železničnímu mostu vyřeší posílená frekvence přívozů.

Festival nealkoholických nápojů doprovodí Chinaski

Historicky prvním Světovým dnem nealkoholických koktejlů má být zítřek. Vyhlásili to pořadatelé mezinárodní soutěže v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink spojené se sobotním Mattoni koktejl festivalem na Staroměstském náměstí.

Přehlídka se koná od 16.30 do 22 hodin. Soutěž chce kromě jiného ukázat, že neodolatelný nápoj zvládne hravě připravit každý, pokud zapojí tvořivost a fantazii. Návštěvníci festivalu budou moci ochutnat jedinečné nealkoholické koktejly. Program doprovodí koncerty v podání kapely Portless, Pavla Callty, Báry Polákové, Sebastiana a kapely Chinaski.

Hokejisté s tenisákem se utkají u Stalina

Jen botasky, hokejka a tenisák. Nic víc účastníci Red Bull Urban Buly nepotřebují. Po třech regionálních kvalifikacích v pouličním hokeji, které se již hrály v Ostravě, Brně a Chomutově, budou v neděli o účast ve finále bojovat pražské týmy na Letné. Hraní na plácku s tenisákem napuštěným vodou patřilo k počátkům kariéry velkých hokejistů. V posledních letech ale děti znají hokej spíš z televize nebo videoher. Tomu se turnaj Red Bull Urban Buly staví navzdory. Vyvrcholení celého podniku se chystá na 8. července v karlínských Kasár- nách. Do turnaje, který se odehraje v neděli od 8.00 do 19.00 v Letenských sadech v areálu skateparku na „Stalinovi“, zasáhne až 64 nejvýše pětičlenných týmů. Na hřišti s dřevotřískovými mantinely mohou hrát maximálně tři hráči každého mužstva. Současně se bude hrát na čtyřech hřištích. (fil, ts)

Foto: Yan Renelt, MAFRA

Akrobaté u labutí Areál, ve kterém budou po deset dní vystupovat divadelníci i akrobaté nového cirkusu, otevřeli včera na smíchovské náplavce u železničního mostu bratři Matěj a Petr Formanovi. Situovali tam festival Aréna 2018.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.