Uzemní plán se změní. Město tím pomůže Pentě a dalším

Dnes Prague Edition - - Praha -

Pražští zastupitelé projednali a schválili několik celoměstsky významných změn územního plánu, které umožní na pozemcích stavět. Mezi nimi je například změna v okolí Masarykova nádraží, v Košířích, v Chitussiho ulici v Praze 6 nebo v Ruzyni.

Proti některým změnám protestovali zástupci Trojkoalice ( SZ, KDU-ČSL a STAN) a komunisté. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která materiály zastupitelům předložila, se do diskuse zastupitelů zapojovala sporadicky.

Zřejmě nejvíce se zastupitelé přeli u změn souvisejících s Masarykovým nádražím, kde předložený dokument počítal se sjednocením funkce území – funkce byly v minulosti roztříštěny. Podle zástupců Trojkoalice ale změna znamená navýšení zástavby, kterou tam plánuje společnost Penta. Ve vášnivé diskusi dokonce zastupitel Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice) označil Krnáčovou za „agentku Penty“.

Dlouhou diskusi vyvolala i změna plánovaná v Chitussiho ulici. Tam chce stavět vilové domy společnost Nebeský Klid, jejímž jediným akcionářem je Penta. Nyní jsou na pozemku dvě léčebny dlouhodobě nemocných (LDN), jedna městská a druhá soukromá. Dohromady mají asi 200 lůžek. „Nejde o to, že by ta vilová čtvrť nemohla vzniknout, ale není jasné, jak se investor bude podílet na stěhování. Hrozí i to, že nenávratně zmizí těch 100 lůžek v soukromé LDN,“řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). (ČTK)

PRAHA

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.