K&K se učí hrát prsty

Volejbalistky Kristýnu Kolocovou a Michalu Kvapilovou čekají vrcholy sezony

Dnes Prague Edition - - Praha - David Mrzena redaktor MF DNES

Ač jsou už v polovině sezony, nejhektičtější období je stále před nimi. „Do října se nezastavíme,“upozorňuje Kristýna Hoidarová Kolocová. Od ledna s Michalou Kvapilovou obletěly zeměkouli, zvykaly si na nového trenéra a učily se další herní prvky.

Aby na trio letních vrcholů byly pečlivě nachystány.

Nezvykle brzy odstartovala Světová série v plážovém volejbalu. Hráčky se představily těsně po Novém roce pod střechou v Nizozemsku. Následoval prestižní turnaj na Floridě, v Číně a poté v Brazílii.

„Teď jsme si to všechno odcestovaly a už zůstaneme v Evropě,“říká Kvapilová.

Náročné období s celou řadou prodlev využil aktuálně osmý pár světového žebříčku i k intenzivním herním soustředěním. Před letošní sezonou angažovaly Hoidarová Kolocová s Kvapilovou italského odborníka Andreu Tomatise.

„V takovém kalendáři musíme hodně plánovat. Holky se nesmí zastavit, musí se udržet zdravé a s ne- ustálou chutí do volejbalu,“představuje svou vizi Tomatis.

Vicemistryním Evropy rodák z Říma okamžitě začal vnucovat vlastní postřehy. Hráčky stále častěji využívají přesnější nahrávky prsty i nové taktické varianty v útoku. „Někdy nám to opravdu nešlo a byly jsme z toho velmi otrávené. Ale Andrea nás nutil, abychom tomu věřily, že to přijde,“popisuje Hoidarová Kolocová. „A opravdu přichází.“

Výrazné změny doznává i hra Kvapilové, bývalé hráčky šestkového volejbalu. „Míša konečně začala u útoku přemýšlet,“prozradil Tomatis. A jeho svěřenkyně reaguje: „Nesmím to slepě zabíjet diagonálně, jak jsem byla dřív zvyklá. Musím hrát i chytře.“

Český dvojboj startuje v Praze

Na nejlepší letošní výsledek ve Světové sérii dosáhl pár K&K na posledním turnaji v brazilské Itapamě, kde skončil pátý. Do elitní desítky se dámy vměstnaly ještě v Číně. Leč Vysoké cíle výsledkové taháky a hlavní turnaje teprve přijdou.

Příští týden se hvězdy světového beachvolejbalu sjedou do Ostravy. Hrát se bude pod vysokými pecemi v Dolních Vítkovicích, Světová série se do Česka vrací po třech letech. Následuje evropský šampionát v Nizozemsku.

„A uspět chceme i na pětihvězdič- kových turnajích,“přidává Hoidarová Kolocová třetí z hlavních cílů pro letošní sezonu.

O víkendu se mistryně republiky představí na turnaji v pražském Ládví. „Těšíme se na domácí fanoušky, že nás poženou teď v Praze a potom i v Ostravě,“přeje si Kvapilová.

Na tribuny centrálního dvorce v Ostravě se podle pořadatelů vměst-

ná až 2 700 fanoušků, na čtyřech nachystaných kurtech může v jeden moment sledovat zápasy až šest tisícovek diváků.

„Věřím, že fanoušci poženou holky k skvělým výkonům,“přeje si i trenér Tomatis.

Náročné letní tažení za úspěchy startuje. A hned dvěma představeními před českými diváky.

Foto: archiv MAFRA

Kristýna Hoidarová Kolocová (vlevo) s Michalou Kvapilovou mají před sebou vrcholy sezony, na nichž chtějí uspět.

PRAHA

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.