Sluchátka zabíjejí

Poslech hudby hraje roli v každé desáté nehodě chodců a cyklistů. Sluchátka ovlivňují pozornost více, než si lidé uvědomují. Politici žádají policejní kontroly

Dnes Prague Edition - - Přední strana - Václav Janouš, Radka Hrdinová, Eva Pospíšilová reportéři MF DNES

Šestadvacetileté Karolíně Pekařové zrovna zpívala do uší kapela Škwor, že dávno už má každý „osud sečtenej“, když dívka zahlédla zleva přijíždějící Ford Mondeo. Přes sluchátka v uších už slyšela jen kvílení pneumatik. Jak poslouchala hudbu a byla začtena do příspěvků na Facebooku, rozhlédla se u přechodu v pražských Střešovicích jen ledabyle a vstoupila přímo před auto.

Řidič do dívky jen drcl, takže to naštěstí skončilo pouze odřeninou. Jenže případů, kdy se chodec, cyklista nebo in-line bruslař se sluchátky na uších stane obětí nehody s mnohem horším koncem, přibývá.

Poslední taková tragická nehoda se stala v úterý – desetiletá dívka se sluchátky na uších vstoupila v Černošicích na přejezdu přímo před vlak. Na místě zemřela.

Každá desátá nehoda

„Člověk se zaposlouchá a přestane vnímat okolí. Já jsem ještě koukala do mobilu. Byla to velká lekce,“říká šestadvacetiletá Pekařová.

Ke kolika nehodám a úrazům přispěje rozptýlení z mobilního telefonu, u nás žádná statistika nesleduje. Policisté, pracovníci pojišťoven i lékaři na úrazových odděleních se však shodnou, že jich přibývá.

„Pravdou je, že se v poslední době stále častěji setkáváme s případy, kdy je v silničním provozu zraněn chodec, který měl v uších sluchátka,“shrnula pro MF DNES zkušenosti kolegů mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. Fenoménem poslední doby pak podle ní je i to, že chodci nejenže mají v uších sluchátka, zároveň ještě sledují obrazovky svých mobilních telefonů. „A takto velká nepozornost je v silničním provozu velmi rizikovým faktorem,“doplnila Buriánková.

Dopravní policisté mluví o tom, že u zhruba deseti procent nehod chodců či cyklistů hrají roli sluchátka. V případě mobilu jde zhruba o pětinu všech nehod. „Je to fenomén, který se rozmáhá. Rozvoj elektroniky se projevil negativně i na nehodách chodců, cyklistů nebo in-line bruslařů. Nejvíce nebezpečné je to u chodců, kteří bezmyšlenkovitě vcházejí na přechod a nevnímají okolí,“říká šéf dopravních policistů Tomáš Lerch.

O zpřísnění pravidel pro používání sluchátek ministerstvo dopravy neuvažuje. „Ale diskusi na toto téma se určitě nebráníme,“uvádí jeho mluvčí Lenka Rezková. V rámci úprav bodového systému, se kterými chce šéf resortu Dan Ťok přijít do konce roku, řeší ministerstvo i nebezpečné používání mobilního telefonu během jízdy. A předseda sněmovního podvýboru pro dopravu Martin Kolovratník (ANO) vyzval policejního ředitele Lercha, aby vůči chodcům se sluchátky na přechodech dělal podobné

Nejvíce nebezpečné je to u chodců, kteří bezmyšlenkovitě vcházejí na přechod a nevnímají okolí.

akce, jako už nyní dělá vůči řidičům kvůli dodržování rychlosti.

O jak rozšířený fenomén jde, ukazují výzkumy z USA. Tam mezi lety 1980 až 2010 vytrvale klesal počet dopravních nehod, při kterých došlo k úmrtí chodce. Pak se trend obrátil. Smrtelných nehod rok od roku přibývá. Současně s tím, jak přibývá lidí, kteří používají chytré telefony. Výzkumy konstatovaly, že telefonováním, psaním zpráv nebo poslechem hudby ve sluchátkách se při přecházení silnic rozptyluje až třetina Američanů. Podle odborníků poslech hudby ze sluchátek ovlivňuje vnímání okolí víc, než si většina lidí uvědomuje.

Nejde jen o samotný sluch, ale také o menší koncentraci. Lidé používající sluchátka jsou ponořeni více do sebe. Mozek je zaměstnán hudbou.

Odborníci upozorňují, že sluchátka na uších rozptylují pozornost chodců hned v několika rovinách. První problém je, že chodec či cyklista se sluchátky na uších neslyší varovné zvuky z okolí. „Informace z okolí přijímáme z největší části zrakem, sluch je ale druhý v pořadí, může tvořit zhruba pětinu informací, které přicházejí do mozku,“říká Matúš Šucha, dopravní psycholog z Univerzity Palackého v Olomouci.

V řadě případů je sluch jediným smyslem, který před nebezpečím varuje. Typicky pokud přichází zezadu, tak jako u nehody, kterou před časem vyšetřovali policisté na Jičínsku. Žena, která běžela při pravém okraji vozovky, kvůli hudbě ve sluchátkách neslyšela přijíždějící dodávku. V momentě, kdy ji automobil předjížděl, začala přebíhat na protější stranu. Skončila s těžkým zraněním v nemocnici.

Na této nehodě se mohl podílet i způsob, jakým mozek zpracovává informace z okolí. Když nebezpečí neslyší, ani ho nepředpokládá. „Šance, že se nerozhlédnete, je větší,“míní Veronika Valentová z Centra dopravního výzkumu.

O to hůř, že se mozek navíc v té samé chvíli soustředí na něco, co s blížícím se nebezpečím vůbec nesouvisí. Přitom právě hudba nebo lidská řeč mají tendenci naši pozornost přitahovat – a vnímání nebezpečí z okolí omezovat.

Velmi nebezpečné jsou podle Tomáše Neřolda z BESIP například situace, ke kterým dochází při vyjíždění nebo couvání automobilů, a to zejména na málo přehledných místech. „Nejde jen o samotný sluch, ale také o menší koncentraci. Lidé používající sluchátka jsou ponořeni více do sebe. Mozek je logicky zaměstnán hudbou či hovorem a není na sto procent koncentrován na okolí,“dodává.

Sluchátka, kapuce a mobil

S Valentovou se shodují na tom, že nejrizikovější je „trojkombinace“sluchátek na uších, která minimalizují sluchové vjemy z okolí, kapuce od mikiny na hlavě, jež zužuje zorný úhel, a mobilního telefonu v ruce, který poutá zrak. Typický obrázek českého teenagera.

Jak nejnověji ukázal tragický případ z Černošic, rizikem není jen automobilová doprava. Není náhodou, že se nejnovější bezpečnostní kampaň Centra dopravního výzkumu soustředí na žáky druhého stupně základní školy a na bezpečí při přecházení železničních kolejí.

„Rozhodně nejde o to, že by se člověk mohl při přecházení kolejí spoléhat na sluch, stačí, aby zafoukal vítr, a neuslyší vůbec nic. Rozptýlení ze sluchátek nebo z mobilního telefonu ale ovlivní, jak člověk posoudí situaci,“říká Valentová.

A zdaleka nejsou rizikovou skupinou jen teenageři. V Hodoníně dopravní policisté vyjížděli na konci července k nehodě jedenatřicetileté cyklistky. Při jízdě zdejším sídlištěm Jihovýchod se zaposlouchala do hudby tak, že přehlédla, že vjíždí z vedlejší ulice na hlavní. Zrovna když jelo auto. Po nárazu do vozu se těžce zranila. „Letěl pro ni vrtulník, který s ní zamířil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně–Bohunicích,“komentovala nehodu mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Pro dopravního psychologa Matúše Šucha na tom není nic překvapivého. Mozek má tendenci se soustředit na to, co vyvolává emoce. A to stokrát opakovaná cesta domů není.

Když sluchátka, tak otevřená

Že by se dala epidemie nepozorných chodců na ulicích vyřešit zákazem, to si Šucha nemyslí. Více sází na prevenci. Ta může mít podobu mobilů, které budou zvukem signalizovat blížící se automobil, nebo signalizace na okraji chodníků, určená speciálně pro chodce zaměstnané displejem mobilu.

Nabízejí se i další řešení. „Líbil se mi chodník rozdělený výrazným pruhem na část pro lidi, kteří chodí s telefonem v ruce, a ty bez něj, byla to reakce na stížnosti chodců bez mobilů, že do nich ti s mobily neustále narážejí,“říká Šucha.

Běžcům i chodcům doporučuje, aby na ulici rezignovali na dokonalý zvuk a nasadili sluchátka s takzvanou otevřenou konstrukcí, které je od okolí úplně neodstřihnou.

A pozor i na samotné telefonování. Vědci upozorňují, že „odstřihující vliv“má na psychiku už jen pouhé mluvení do mobilu. Klidně bez sluchátek. „Soustředíme se na zvuk z telefonu a nevyužíváme vlastně informaci o vnějším prostoru,“dodal profesor Josef Syka z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd.

Foto: Shutterstock

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.