Veterináři našli zkažené ryby

Dnes Prague Edition - - Praha -

MALEŠICE Veterináři spolu s policisty odhalili v Malešicích při kontrole tržnice An Dong 80 kilogramů zkažených ryb. „Provozovateli hrozí 50milionová pokuta, navíc šlo o jeho několikátý přestupek,“sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Loni u stejného obchodníka našli 200 kilogramů vepřového masa a mušlí se smyslovými změnami, letos v září 44 kilogramů mušlí a ryb neznámého původu, které také byly zkažené.

„Veterinární inspektoři u jednoho z prodejců zjistili, že uchovával k prodeji těla mrtvých nekuchaných sladkovodních ryb. Povrch těl byl zapáchající, oslizlý a měl změněnou barvu,“uvedl mluvčí. Stejný obchodník prodával živé ryby v nevyhovujících podmínkách.

„Káď byla přeplněná, okysličení nedostatečné, ryby jevily známky dušení, některé byly v nefyziologické poloze, jiné dokonce leklé,“uvedl mluvčí. Prodejce nabízel kapry, karase, sumce a amury. Veterináři mu nařídili usmrcení části ryb, mrtvé ryby pak znehodnotili a nařídili prodejci likvidaci na jeho náklady. „Část případu bude dále předána úřadu městské části Prahy 10, jež ve své kompetenci řeší welfare a podezření z týrání zvířat,“dodal mluvčí. Veterináři v poslední době našli několik nelegálních skladů, například v areálu vietnamské tržnice Sapa v Libuši, kde byly více než dvě tuny ryb a mořských plodů. Neregistrované sklady potravin nezjistili v posledním roce pražští veterináři jenom v Sapě, ale také v Holešovicích, ve Vysočanech nebo v Hostivaři. Například v květnu informovali o prostorách v Horních Počernicích, kde nařídili likvidaci 110 kilogramů rybích výrobků. (ČTK)

„Provozovateli hrozí 50milionová pokuta. Bylo to opakovaně.“

Petr Vorlíček mluvčí Státní veterinární správy

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.