Dnes Prague Edition

V Praze pracují tvůrci slavných Avengers

- — Matěj Nejedlý

PRAHA Prahu vnímají významní světoví producenti jako jednu z nejfotogen­ičtějších destinací. V hlavním městě se točila mimo jiné bondovka Casino Royale, snímek Mission: Impossible s Tomem Cruisem nebo Letopisy Narnie. Připravova­ný thriller The Gray Man má ambice se těmto velkofilmů­m přiblížit. Mimo jiné právě proto, že se děj odehraje v mnoha atraktivní­ch lokalitách.

Pro společnost Netflix půjde o největší a nejdražší filmový projekt její historie. Přiveze do Prahy hvězdy světového formátu. Hlavní role obsadí Chris Evans a Ryan Gosling, film režírují bratři Joe a Anthony Russoovi.

Předlohou filmu je knižní bestseller stejného jména, který napsal Mark Greaney v roce 2009. Příběh se točí okolo dvou znepřátele­ných agentů CIA, z nichž jednoho si měl už před lety zahrát Brad Pitt. Z připravova­ného trháku však nakonec sešlo. Dokud se nápadu nechopil Netflix. The Gray Man se má s rozpočtem 200 milionů dolarů stát zatím nejdražším filmem této produkce.

Avengers opět spolu

Od letošního ledna se natáčelo v Los Angeles, teď se bude velká podívaná rozvíjet v centru české metropole.

Ryana Goslinga (1980) znají filmoví fanoušci z muzikálu La la Land nebo v roli astronauta Armstronga ve filmu První muž. Chris Evans (1981) je známý z filmové série o Avengers jako Kapitán Amerika. Na place se opět setká s bratry Anthony a Joe Russoovými, kteří se prosadili jako režiséři v úspěšném fikčním vesmíru budovaném komiksy, filmy a seriály zpod značkou Marvel a nyní tvoří i Gray Mana.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic