Válka. A liga se zamotává

Tři červené pro Plzeň. Boj o trůn je rázem otevřený.

- David Čermák Jan Palička

Zočí létaly plameny, od úst nadávky. A každý souboj zaváněl kartou. Ne, nebyl to hezký fotbal. Spíš špinavá válka plná emocí, škaredých faulů, provokací.

Ale tak už to někdy bývá, zvlášť když tušíte, že hrajete zápas, ve kterém se může lámat sezona.

Jeden takový byl k vidění včera večer v Edenu.

Slavia – Plzeň 2:0.

Na červené karty ovšem 0:3. „Fotbalově to nemělo žádnou kvalitu,“uznal kouč vítězů Jindřich Trpišovský. „Škoda pro fotbal, pro lidi. Ani nevím, kolik bylo faulů, určitě spousta. Jsem rád, že jsme to za takových okolností zvládli.“

Utkání, které mělo být hitem podzimu, skutečně nabídlo jen bláznivě agresivní podívanou, nic víc.

Plzeňský obránce Řezník, přespříliš namotivova­ný do svého jubilejníh­o, dvoustého ligového utkání, se už po deseti minutách přiřítil do souboje, ve skluzu zvedl patu, nebezpečně trefil soupeře Ševčíka a šel ven – byť až poté, co sudímu Fraňkovi napovědělo video.

FK Teplice FC Slovan Liberec

Branky: 2. Matoušek (0:1), 38. Mazuch (1:1), 90.(+2) Rondič (1:2). Rozhodčí: Zelinka Vodrážka, Novák. ŽK: Chlumecký, Succar Havelka, Rondič. ČK: 85. Knapík (Teplice). Diváků: 1 523. Poločas: 1:1.

Teplice: Grigar 2 - Hyčka 2.5, Mazuch (56. Hasil 3), Chlumecký 4, Vondrášek 3 (46. Trubač )Knapík 3, Mareček - Kodad 4 (82. Succar), Krunert 4, Fortelný (73. Moulis) - Rezek 3. Trenér Jarošík. Liberec: Knobloch 2.5 - Gebre Selassie 2.5, Chaluš 3, Plechatý 2.5, Mikula - Tiéhi 3, Havelka 4 (68. Purzitidis 3) - Koscelník 3.5 (81. Nečas), Frýdek 3.5 (62. Rondič 2), Matoušek (81. Faško) - Rabušic (68. Hilál 3). Trenér Kozel. (bek) střely na branku rohy hodnocení

5:3 4:1 3.5:3 střely mimo 2:2

FC Fastav Zlín SKD Č. Budějovice

Branky: 37. Tkáč (1:0), 59. Hrubý (2:0). Rozhodčí: Radina - Horák, Hurych.

ŽK: Jawo - Mršič, Čavoš, Novák. ČK: 77. Reiter (Zlín). Diváků: 1 862. Poločas: 1:0.

Zlín: Rakovan 2 – Cedidla 2.5, Vraštil 2, Procházka 2, Matejov - Conde 3 - Fillo 3 (69. Dramé 3), Tkáč 1.5 (61. Jawo 3), Hrubý 2 (89. Janetzký), Čanturišvi­li 1.5 (70. Reiter 3) - Poznar 2.5 (89. Hlinka). Trenér Kalivoda.

České Budějovice: Vorel 3 - Sladký 3 (80. Havel), Talověrov 4, Králik 3.5, Novák 3 - Čavoš

(46. Bassey 3), Hellebrand 2.5 - Van Buren (72. Brandner), Hora 3, Mršič 3 - Mihálik (63. Škoda 4). Trenér Horejš. (fop) střely na branku střely mimo rohy hodnocení

6:1 3:3 3:4 2:3.5

SK Sigma Olomouc 1. FC Slovácko

Branky: 71. Reinberk (0:1), 80. Cicilia (0:2), 90.+3 Holzer (0:3).

Rozhodčí: Petřík - Hájek, Mokrusch Adámková. ŽK: González, Breite (oba Olomouc). Diváků: 3 047. Poločas: 0:0. Olomouc: Macík 3.5 - Látal 3.5 (74. Matoušek), Hubník 3.5, Beneš 3.5, Zmrzlý 3.5 - Zahradníče­k 3.5, Breite 4, González 3, Daněk 4 (74. Růsek), Hála 3 (68. Šíp 4) - Zifčák 3.5. Trenér Jílek. Slovácko: Nguyen - Kalabiška 2, Hofmann 2.5, Kadlec 3, Reinberk 2 - Havlík 3, Sadílek 2.5 (90.+2 Šimko) - Petržela 3 (71. Daníček), Kohút

(46. Cicilia 1.5), Navrátil 3.5 (71. Holzer) Jurečka 3.5 (90. Tomič). Trenér Svědík. (doč) střely na branku střely mimo rohy hodnocení

4:7 4:2 5:3 4.5:2

FC Baník Ostrava AC Sparta Praha

Branky: 31. Pešek (0:1), 50. Buchta (1:1), 72. Hancko z penalty (1:2), 88. Tetour z penalty (2:2). Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Paták. ŽK: Kuzmanović, Pokorný, Sor – Čelůstka, Hancko. Diváků: 14 572. Poločas: 0:1.

Ostrava: Budinský 1.5 – Juroška 2, Svozil 3, Pokorný 3, Fleišman 2.5 – Ndefe 2.5 (78. Sor), Kaloč 2.5 (78. Budínský), Kuzmanović (73. Klíma), Tetour 2, Buchta (90.+6 Potočný) – Almási 3. Trenéři Smetana a Galásek.

Sparta: Nita – Wiesner 3, Čelůstka 3, Panák 2, Hancko 2 – Pešek 2, Pavelka 3, Sáček 3.5 (59. Ladislav Krejčí mladší 3.5), Dočkal 3.5 (90. Pulkrab), Haraslín (67. Minčev 2.5) – Hložek 3. Trenér Vrba. (jsl) střely na branku rohy hodnocení

8:7 6:6 2:2.5 střely mimo 5:4

Rychlé vyloučení bylo fér, jen bohužel udělalo ze šlágru nezáživnou podívanou se skandálním závěrem.

Plzeň, vedoucí tým ligy, pozorně bránila. Slavia, obhájkyně titulu, dlouho marně dobývala. Až pětadvacet minut před koncem rozhodla, když Lingr na hraně ofsajdu zblízka razantně dorazil balon do sítě.

Pak už se všechno zvrtlo úplně. Viktoria průběh neunesla a hráči jako by zapomněli, že nejsou v kleci, kde se odehrávají zápasy MMA.

V závěru šel ze hřiště i stoper Pernica, byť po poměrně úzkostlivě posouzeném skluzu. Pak už ani nepřekvapi­lo, že hosté dohrávali dokonce v osmi, když emoce ovládly i vyblázněné­ho záložníka Mosqueru.

Trenéra Bílka museli kolegové držet, aby rozhodčímu neběžel vynadat zblízka, slávista Krmenčík vzápětí oplácel faul a také si koledoval, nakonec pojistil domácím tři body.

Ironie osudu, že zrovna on pro sebe urval největší díl slávy.

Před týdnem Plzeň, klub, ve kterém si udělal jméno, urazil hanlivým skandování­m při slávistick­é děkovačce. A teď? Když naběhl z lavičky na hřiště, se soupeři se škorpil, handrkoval, a když v páté nastavené minutě napálil balon ke vzdálenějš­í tyči, ani ho nenapadlo, že by zůstal decentní. Naopak si oslavu s rozzářenou tváři vychutnal.

Nejdřív to vypadalo, že poběží provokativ­ně slavit pod plzeňský kotel, pak změnil směr a skočil mezi slávistick­é fanoušky. A když si zacpal uši, jako by těm plzeňským vzkazoval: Nechci vás ani slyšet!

Boj o titul je každopádně zase o něco zamotanějš­í. První Plzeň, o bod zpět Slavia, o bod za ní skvěle

FK Mladá Boleslav FC Hradec Králové

Branky: 29. Dancák (1:0), 41. Rada (1:1) , 45. Ewerton (2:1), 51. Vlkanova (2:2), 78. Douděra (3:2). Rozhodčí: Klíma - Váňa, Arnošt. ŽK: Douděra, Ewerton, Šeda - Kateřiňák, Leibl. Poločas: 2:1. Diváků: 2 562.

Mladá Boleslav: Šeda 4 – Karafiát 2.5, Suchý 2.5, Preisler 3.5 – Douděra 2, Hlavatý 3 (75. L. Mašek), Dancák 2, Jurásek 2.5 - Skalák 2.5 (66. Fila 2.5), Škoda 4 (81. Smrž), Ewerton 1.5. Trenér Jarolím.

Hradec Králové: Fendrich 3.5 – Čech 4, Král 3.5, Leibl 3.5 (83. Urma) – Harazim 3, Kateřiňák 3.5 (33. Soukeník 3.5), Rada 2, Novotný (83. Prekop) - Dvořák 4 (46. Kubala 3.5), Vašulín 3, Vlkanova 2. Trenér Koubek. (prp) střely na branku střely mimo rohy hodnocení

7:3 2:2 7:2 2.5:3 naladěné Slovácko, o další bod čtvrtá Sparta. Ta v divokém zápase v Ostravě urvala jen remízu.

Také o tomhle utkání se bude ještě nějakou dobu debatovat, protože k vidění byly tři penalty a sudímu Berkovi musel u dvou z nich napovídat VAR. Napoprvé poslechl a z puntíku kopala Sparta, napodruhé si vedl svou a neodvolal prapodivný pokutový kop pro Baník.

I remíza 2:2 přispěla k tomu, že ve frontě na první místo začíná být pěkně těsno.

15. Teplice 13 1

16. Karviná 11 0 0 2 2 1 1 2 3 1 2 3 4 4 2 6 4 5 3 6 2 7 1 8 3 6 6 5 5 7 2 10 4 7 23:10 32:11 25:12 32:13 24:15 18:19 23:21 22:21 17:19 11:19 17:28 17:26 11:23 16:24 10:26 10:21

Odloženo: Bohemians 1905 – Karviná.

SK Slavia Praha FC Viktoria Plzeň

33 32 31 30 23 19 17 16 15 14 13 12 12 8 5 4

Branky: 65. Lingr (1:0), 90.+5 Krmenčík (2:0). Rozhodčí: Franěk - Caletka, Kříž.

ŽK: Ekpai, Krmenčík - Kalvach, Mosquera.

ČK: 11. Řezník, 81. Pernica, 90. Mosquera (všichni Plzeň). Diváků: 18 179. Poločas: 0:0 Slavia: Mandous 1.5 - Bah 3.5 (46. Samek 2.5), Ousou 2.5, Kačaraba 2.5, Masopust 2 Hromada 2.5 (46. Stanciu 1.5), Ševčík 1.5 Ekpai 1.5 (59. Plavšič 2), Lingr 2 (79. Traoré), Olayinka 2 - Kuchta 3 (59. Krmenčík 1.5). Trenér Trpišovský.

Plzeň: Staněk - Řezník, Hejda 3, Pernica 4.5, Havel 2.5 - Bucha 3, Kalvach 4 (87. Chorý) Kopic 4.5 (77. Šulc), Sýkora 3 (83. Kaša), Mosquera - Beauguel 4. Trenér Bílek. (tit) střely na branku střely mimo rohy hodnocení

6:2 2:1 4:5 2:3.5

FK Jablonec FK Pardubice

Branky: 10. Čvančara (1:0), 30. Tischler (1:1). Rozhodčí: Batík - Leška, Podaný. ŽK: Čvančara - Jeřábek. Diváků: 2 444. Poločas: 1:1. Jablonec: Hanuš 3 - Holík 4, Kubista 3, Zelený 3, Krob 3 - Pleštil 3 (80. Malínský), Kratochvíl 4, Považanec 3.5 (71. Hübschman), Pilař 2.5 (71. Smejkal) - Čvančara (74. Nešpor), Doležal 2.5 (80. Vaníček). Trenér Rada.

Pardubice: Boháč 1.5 - Kostka 3, Šejvl 3.5, Toml 3, Čelůstka 3 - Jeřábek 2.5 - Chytil 3.5 (77. Červ), Tischler 2.5, Šimek 4 (46. Beran 2.5), Cadu 2.5 - Černý 4 (55. Huf 3.5). Trenéři Novotný a Krejčí. střely na branku střely mimo

7:1 5:3 (sed) rohy hodnocení 2:2 3:3

?? Foto: Tomáš Krist, MAFRA ?? Nechci vás slyšet! Slávistick­ý útočník Michael Krmenčík si po gólu na 2:0 zacpal uši. Snad aby poslal vzkaz fanouškům Plzně, kde dříve působil. Viktoria už vede jen o bod.
Foto: Tomáš Krist, MAFRA Nechci vás slyšet! Slávistick­ý útočník Michael Krmenčík si po gólu na 2:0 zacpal uši. Snad aby poslal vzkaz fanouškům Plzně, kde dříve působil. Viktoria už vede jen o bod.