Ekonom - - Nákup Auta -

auto, které je nevhodné pro jeho životní styl, potřeby a nej‑ častější využití,“dodává. Není moudré si pořizovat sportovní kupé, když manželka čeká dvojčata. Nebo naftový motor, když vím, že budu mít služební auto a žena najezdí za měsíc kolem tisíce kilometrů (diesel se vyplatí tak od 20 tisíc ročně ujetých kilometrů). Avšak rovněž je třeba uvažovat realis‑ ticky – je‑li jediným důvodem pro pořízení mamutího SUV rodinná dovolená u Jadranu, je dobré si vzpomenout, kolik je dětem let a zda už nenaznačil­y, že příští prázdniny chtějí strávit s někým jiným.

Pozornost si zaslouží i výběr vybavení a doplňků. Kdo nechce jednou prodělat při prodeji ojetého auta, nesmí za‑ pomenout na klimatizac­i. Naopak třeba vestavěná navigace budoucí cenu auta téměř nezvýší. Totéž platí o některých ekologický­ch a bezpečnost­ních asistentec­h.

Kdo chce auto „na dožití“, měl by si vybrat auto s manuál‑ ním řazením, pohonem pouze předních kol a s atmosféric­kým benzinovým motorem (je‑li ještě v nabídce). Na druhou stranu většina značek dnes u nových aut nabízí pětiletou záruku, takže pokud řidič předpoklád­á, že bude auto používat jen po tuto dobu, nemusí se bát automatick­é převodovky, pohonu všech kol ani turbomotor­ů. Právě v případě benzinovýc­h pře‑ plňovaných motorů o malém objemu však dochází k jednomu zklamání – slibované spotřeby lze dosáhnout jen v nízkých otáčkách, na něž Češi nejsou zvyklí.

V případě aut pořizovaný­ch „na dožití“bývá výhodné vybrat si osvědčený model, jehož výroba se chýlí ke konci. Tato auta bývají výrazně levnější a přitom odvedou spolehlivo­u službu. Kdo ale počítá s tím, že automobil po několika letech prodá, měl by volit obrácený postup – vůz novější generace mívá mnohem vyšší zůstatkovo­u cenu než obdobný předchůdce, který už vyšel z módy.

Zánovní vůz může být dobrý

Před koupí auta je dobré trvat na zkušební jízdě. Ideální je tuto zkoušku co nejvíce přiblížit situaci, ve které hodláte auto používat. Kdo předpoklád­á, že bude jezdit hlavně po dálnici, měl by na ni vyrazit. Dobré je vzít všechny budoucí spolu‑ cestující, kočárek a dětské sedačky, aby bylo jasné, jestli se rodina do auta vůbec vejde. Jinak ale platí, že Češi si v drtivé většině kupují větší auto, než jaké opravdu potřebují, a auto‑ mobily se přitom ustavičně zvětšují. Moudré je proto změřit si šířku garáže, zda se do ní vůz vůbec vejde tak, aby šly otevřít dveře – u starších objektů to začíná být problém.

Kdysi také velmi záleželo na tom, jak řidič automobil zajel. To byl pádný argument pro koupi zcela nového vozu, který však technický vývoj téměř vymazal. Mezi novým a zánovním autem nemusí být z technickéh­o hlediska prakticky žádný rozdíl, ale z hlediska ceny je obrovský. Jak uvádí společnost AAA Auto, například model Ford Focus, který má v ceníku jako nový uvedenu částku 377 tisíc korun, klesne po pou‑ hých třech měsících na 300 tisíc korun. Za první rok provozu spadne hodnota auta zhruba o čtvrtinu. Užitná hodnota vozu přitom bývá po roce či dvou prakticky stejná jako u vozu nového.

Nicméně šikovný motorista dokáže někdy sehnat nepoužité auto ze skladu za cenu ročního, neboť někteří prodejci zánov‑ ních vozů rádi počítají slevy z někdejší plné ceny a nikoliv z akční, za kterou se sklady vyprodávaj­í.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.