Roboti v českých pojišťovná­ch a bankách

Ekonom - - ROBOTIZACE -

Axa

Pojišťovna Axa řadí automatiza­ci a robotizaci mezi své priority. Roboty už využívá například pro zpracování plateb nebo skenování a zhotovení dokumentů. Také některé pojistky se u ní uzavírají bez zásahu lidské ruky. Testuje rovněž využití technologi­e napojené na umělou inteligenc­i. Ta by mohla pojišťovně v budoucnu pomáhat například s analýzou klientskýc­h dat.

Generali

V klientském centru pojišťovny Generali od loňska „sedí“chatbot. Neodpovídá ale na dotazy klientů přímo, je to spíš „našeptávač“pro pracovníky centra, kteří chatují s klienty. Chatbot funguje tak, že pracovníko­vi nabízí odpovědi na klientské dotazy podle procentuál­ní shody s položenou otázkou. Operátor může odpověď navrženou robotem buď přímo použít, anebo si ji upravit, aby co nejvíce odpovídala konkrétním­u dotazu. Roboti také Generali pomáhají odhalovat chyby a překlepy při uzavírání smluv. Kontrolují například registračn­í značky nebo VIN čísla aut, která si lidé chtějí nechat u Generali pojistit.

Česká pojišťovna

Call centrum České pojišťovny využívá speciální software pro analýzu dat, který pomáhá kategorizo­vat zákaznická volání. Pozná, jestli klient řeší pojistné nároky, reaguje na novou nabídku nebo prodlužuje pojistné smlouvy. Díky tomu mohou operátoři call centra rychleji reagovat na potřeby zákazníků a obsloužit jich víc.

Allianz

Největší potenciál má podle Allianz v tuto chvíli robotizace v autopojišt­ění. Povinné ručení nebo havarijní pojištění na auto si u ní lidé mohou sjednat, aniž by na něj v pojišťovně sáhla lidská ruka. Stačí zadat SPZ, jméno a rodné číslo majitele a robot si auto i řidiče prověří v registrech a během několika vteřin spočítá

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.