Jan Štětka: Příliš divoký odsun brněnského nádraží

Ekonom - - EDITORIAL - –TEXT– JAN ŠTĚTKA –ILUSTRACE– JAN HUNTER DOLEŽÁLEK

Brno se nikdy úplně nevzpamatovalo z vysídlení Němců a už se připravuje na další odsun. Tentokrát je na řadě jeho hlavní nádraží, které se „provinilo“omezenou kapacitou. Ještě nedávno se tím nápadem bavila celá republika jako absurdním vtipem. Skutečně má stát vynaložit desítky miliard korun, aby přemístil ústřední železniční stanici moravské metropole o několik set metrů dál od centra? Za cenu menšího pohodlí cestujících? Navíc když lze za plánem tušit developerské zájmy na uvolněných pozemcích? V Brně se k tomu dokonce dvakrát uskutečnilo referendum: v obou případech sice bylo kvůli nedostatečné účasti neplatné, ale vždy převážila spokojenost Brňanů s dnešní polohou nádraží.

Aby taky ne. Do málokterého českého města se cestuje vlakem tak pohodlně jako právě do Brna. Člověk vystoupí na peron, ujde pár kroků a hned je v samotném centru či na tramvajovém i autobusovém terminálu. Žádné dlouhé podchody ani schody. Vše hezky po povrchu, po ulici, mezi obchody. Proto bulvár před brněnským „hlavákem“překypuje ruchem a nenechává cestující na pochybách, že dorazili do velkoměsta. Takhle nějak to bývalo i před hlavním nádražím v Praze, než došlo k jeho zkapacitnění. Budovu obklíčila magistrála, tramvaje nahradilo metro a život se přesunul do podzemních chodeb. Teď se ale zdá, že brněnský „nádražní vtip“přestal být vtipem a že dojde k jeho uskutečnění. O odsunu už rozhodlo město i kraj, v současnosti si návrh ministerstva dopravy na přestavbu brněnského železničního uzlu ujasňuje vláda. A absurdita už zplodila první absurditu na druhou. Když už se slibotechna Andrej Babiš uvolil „pustit chlup“, požaduje část brněnských politiků rovnou i metro! Logicky – prý aby se cestující měli jak pohodlně dostat z nového ústředního nádraží do centra!

Není sporu, že historický brněnský „hlavák“praská ve švech a nejde rozšířit. Proč jej ale rušit? A spolu s ním zničit i genius loci přilehlé části města? Nestačilo by jen nové odlehčovací nádraží? Ani v Praze dnes všechny rychlíky nezajíždějí na přeplněný „Wilsoňák“, ale staví v Libni či Holešovicích. Kauza brněnského nádraží je zoufalou ukázkou bezkoncepčního tápání politiků, nejde-li rovnou o drzý útok na státní kasu. Hlavně že už byla vypsaná anketa na název nové stanice! Přitom není jasné ani případné využití uprázdněné nádražní budovy. I v tom je výstrahou secesní palác pražského „hlaváku“, který léta zeje prázdnotou.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.