Akcie Ferrari do sbírky

Ekonom - - EDITORIAL - –text– Leoš Rousek

Burziáni a auta patří k sobě. Výdělky na trhu je třeba světu náležitě ukázat. K tomu se nejlépe hodí červený sporťák. I z oslavného nákupu lze ale udělat investici. Je třeba koupit zachovalé starší Ferrari a na několik let jej zavřít do garáže. Levnější a snazší je ovšem pořídit si přímo akcie italského výrobce těchto vozů.

Výnosnost investic do veteránů ukázala srpnová aukce kabrioletu Ferrari 250 GTO z roku 1962. Prodejní cena se vyšplhala na 48,4 milionu dolarů. Prodejce neprozradi­l, kolik za dražený vůz v roce 2000 zaplatil. Podle znalců ale tehdy bývaly podobné modely k mání zhruba za 10 milionů dolarů.

Míra zhodnocení sběratelsk­ých vozů Ferrari překonává americké burzy, které nyní lámou rekordy v délce trvání jejich růstu. Podle americké pojišťovny veteránů Hagerty vzrostly za posledních deset let ceny těchto italských aut trojnásobn­ě. Podle indexu S&P 500 dosáhly za stejnou dobu investice do akcií zhodnocení „jen“158 procent.

Alternativ­ou k radosti z vlastnictv­í veteránu, se kterým jsou vedle vysoké vstupní investice spojené výdaje za následnou péči, je stát se akcionářem italské automobilk­y a užít si její burzovní jízdu.

Letos vzrostla tržní hodnota Ferrari, které je součástí portfolia týdeníku Ekonom, o pětinu.

Od burzovní premiéry v roce 2015 vzrostla téměř o 150 procent.

Výsledky akcií a portfolia v koláčovém grafu ovlivňuje vývoj koruny.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.