Pracovníků ze Západu přibývá, Francie chce do Česka vozit nezaměstnané

Ekonom - - EDITORIAL - –text– jan richter

Vpekařství Le Caveau v Krymské ulici v pražských Vršovicích není ve čtvrtek ráno velký provoz, v zadní místnosti je ale živo. Dvaadvacetiletý Anderson Hernández na velkém válu tvaruje těsto na croissanty a další sladké pečivo, které ještě za tmy připravil. Až je dá do trouby, čekají ho bagety. „Pocházím z Montpellieru v jižní Francii. V Le Caveau jsem byl před lety na stáži jako pekařský učeň, loni jsem se nimi domluvil a nastoupil na plný úvazek,“popisuje sympatický mladík svou cestu z Francie do Vršovic. „Plat je o něco menší, ale to jsou i náklady na život. Ve Francii je těžké sehnat práci,“říká.

Pracovníků ze západních zemí v Česku přibývá. Mezi cizinci na zdejším pracovním trhu zcela dominují Slováci, Ukrajinci, Rumuni a lidé z dalších zemí východní Evropy – podle údajů ministerstva práce a sociálních věcí jich u nás bylo letos v červnu zaměstnáno přes 477 tisíc, zatímco zaměstnanců ze západoevropských zemí bylo ve stejné době jen necelých 20 tisíc. Celkem v Česku v současnosti žije kolem 50 tisíc lidí ze západní Evropy. Jejich počet ale dynamicky roste – Francouzů usazených v Česku přibylo za posledních deset let o více než 85 procent, Španělů zde žije o 172 procent více než v roce 2007. „Počet pracovníků se západní a jižní Evropy se zvyšuje. Pohyby na pracovním trhu a směrem do České republiky očekáváme také s ohledem na brexit, kdy se cizí občané na území Velké Británie mohou začít poohlížet po práci někde jinde,“říká Jitka Součková z agentury Grafton Recruitment. O další nárůst počtu zahraničních zaměstnanců usiluje projekt Czech Emploi, který v létě spustilo francouzské velvyslanectví v Praze.

Export nezaměstnaných

Autorem nápadu, jak ku prospěchu obou stran využít vysoké nezaměstnanosti ve Francii a obrovské poptávky po pracovních silách v Česku, je atašé francouzské ambasády pro vědu a vysoké školy Mathieu Wellhoff. „Firmy v Česku mají potíže s hledáním nových zaměstnanců i s udržením těch stávajících,“říká Wellhoff. „To je pro Francouze nepochopitelné, my jsme zvyklí na mnohem vyšší nezaměstnanost, zejména u mladých lidí,“dodává. Míra nezaměstnanosti ve Francii se v srpnu pohybovala kolem 9,3 procenta, u mladých lidí do 24 let ale přesahuje 20 procent. Portál Czech Emploi poskytuje informace o životě v Česku, o platech v různých profesích i rozdílech mezi francouzskou a českou kulturou. Do projektu se zapojily francouzské firmy působící v Česku, Jihomoravský kraj, město Brno, pracovní portál Jobs.cz a agentura CzechInvest.

V září představili zástupci těchto organizací projekt Czech Emploi přímo ve Francii ve městech Lille, Rennes, Dijon, Roubaix a Angers. Akce vzbudila velkou pozornost ve francouzských médiích; reportáž o projektu odvysílala celostátní televizní stanice TV2 a psal o něm i deník Le Monde. „Tento zájem nás docela překvapil,“říká Wellhoff. Pozornost k projektu přitáhly také výroky prezidenta Emmanuela

Macrona, který v září jednomu nezaměstnanému řekl, že stačí přejít ulici a práci najde.

Jedním z lákadel pro mladé Francouze bez práce jsou i evropské peníze z programu Eures, který proplácí zájemcům o práci v jiné členské zemi náklady na cestu na pracovní pohovor, přestěhování a další výdaje do výše 750 eur. Kolik Francouzů si prostřednictvím Czech Emploi našlo práci v Česku, zatím není jasné. Podle Wellhoffa by v budoucnu mohlo jít o desítky až stovky lidí ročně.

Czech Emploi není prvním projektem svého druhu. Česko­italská obchodní komora spustila počátkem loňského roku webový portál Lavoro.cz, který agreguje tuzemské nabídky zaměstnání určené především pro italské zájemce. Pracovníky do Česka lákají také provozovatelé center sdílených služeb, například call center, kteří před dvěma lety přišli s projektem Czech Your Talent. Zapojily se do něj například firmy Johnson

Johnson, SAP Services, Siemens, AB InBev, Kiwi.com a Accenture. „Projekt Czech Your Talent byl zaměřen na Německo a Velkou Británii, do budoucna uvažujeme o Itálii či Španělsku,“říká ředitel české asociace sdílených služeb ABSL Jonathan Appleton.

Peníze a čeština

Západoevropští zájemci o zaměstnání v Česku narážejí na dvě překážky: platy a jazyk. Průměrná francouzská měsíční mzda v soukromém sektoru se pohybuje kolem tří tisíc eur, což je dvaapůlkrát více než průměrná česká mzda ve výši zhruba 30 tisíc korun. Té už se ale blíží minimální francouzský plat ve výši necelých 1500 eur. „Na platy přišla řeč hned na začátku prezentací,“říká Lucia Konôpková z organizace Brno Expat Center, která se zúčastnila francouzského turné k projektu Czech Emploi. „Cílem není zbohatnout, ale získat zahraniční zkušenosti a zapracovat se,“vysvětluje.

Dalším problémem je čeština, jejíž znalost se u pracovníků ze západních zemí nedá předpokládat. Ze 180 nabídek na stránkách Czech Emploi je proto naprostá většina od firem a institucí, jejichž pracovním jazykem je angličtina či francouzština. Jsou mezi nimi výzkumná univerzitní centra, české pobočky francouzských a nadnárodních firem i zmíněné pražské pekařství Le Caveau.

Cílem není zbohatnout, ale získat zahraniční zkušenosti a zapracovat se.

„Ozvali se nám čtyři zájemci,“říká manažerka firmy Marie Vaňková. „S francouzskými zaměstnanci máme vynikající zkušenosti. Jsou samostatní a zodpovědní a na rozdíl od českých absolventů mají praktické zkušenosti,“dodává. Plat pekaře se podle ní pohybuje v přepočtu kolem 1200 eur. Pracovníka do obchodního oddělní prostřednictvím programu najal také výrobce automobilových interiérů Faurecia.

Pekaři a další manuální pracovníci ze západních zemí však budou v Česku ještě dlouho výjimkou. Růst se naopak očekává hlavně ve zmíněném sektoru sdílených služeb, v němž v Česku v současnosti pracuje 90 tisíc lidí a zhruba třetina z nich jsou cizinci. „V následujících dvou letech čekáme růst o 20 tisíc zaměstnanců, z nichž téměř polovina přijde z ciziny,“říká šéf asociace sdílených služeb Appleton.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.