Martin Pošta: Bitcoin schovávám na horší časy

Ekonom - - EDITORIAL -

Všechno, co Martin Pošta neudrží v hlavě, má ve svém MacBooku 1 . „A je tam ještě mnohem víc. Notebook je můj hlavní pracovní nástroj, bez kterého se neobejdu ani den,“říká ředitel a zakladatel Signal Festivalu.

Často se přesouvá po městě a je přitom nerad rušen. „Poslední dobou jsem si oblíbil bezdrátová sluchátka 2 , která mi umožňují v klidu a pohodlí poslouchat oblíbenou hudbu,“pochvaluje si.

Na kryptoměnu prý vsadil ještě chvíli předtím, než svět propadl bitcoinovému šílenství. „V tomhle malém trezoru 3 mám kryptoměnu uschovanou na horší časy,“ukazuje na drobnou hardwarovou peněženku.

Martin Pošta fandí také chytrým domácím technologiím. „Nesmírně mě pobavil umělecký experiment, kdy spolu několik hodin konverzovaly dva chytré reproduktory Google Home 4 . Bavily se několik hodin a dotkly se témat od lásky po metafyziku. Je to vzrušující a zároveň děsivé.“

Velkým koníčkem a zároveň způsobem, jak vypnout, je pro něj potápění. „Potápěčský počítač 5 mě hlídá, abych se z hlubin dostal zase v pořádku na povrch,“vysvětluje. Když se věnuje dětem, odloží všechny technologické vychytávky a přicházejí na řadu hračky.

„Třeba ovocnou sadu Makey Makey 6 používáme jako hudební nástroje. Věřím, že kreativním způsobem můžeme dětem zpřístupňovat pozitiva i negativa technologií,“dodává vizuální umělec.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.