DVĚ ZAJÍMAVÉ NOVINKY PŘI ZADÁVÁNÍ PLATEB

Ekonom - - ČÍSLO TÝDNE -

Nenávratně pryč je doba, kdy jste pro zadání platby chodili na svoji bankovní pobočku. Dnes naprostá většina klientů bank zasedne k notebooku či mobilnímu telefonu a rychle a jednoduše zadá platbu komukoli a kdykoli. Možná ale nevíte, že i v této oblasti se stále něco vylepšuje a zjednodušuje. Dvě zajímavé novinky nedávno představila Komerční banka (KB). I inkaso může být chytré

Komerční banka nedávno spustila tzv. chytré inkaso, které je teď k dispozici i pro obě verze mobilního bankovnictví KB. Nová služba výrazně snižuje riziko neprovedení inkasa bez včasného informování plátce, nabízí předvyplněný formulář pro zadání povolení inkasa, autorizaci každého inkasa zvlášť nebo zasílání e-mailových či SMS zpráv o neprovedené inkasní platbě. Chytré inkaso také umožní klientům s účtem v KB založit povolení inkasa až při prvním inkasování. Nemusíte tedy zakládat povolení inkasa předem.

Chytré inkaso je jednoduchý, návodný a bezpečný způsob úhrad pravidelných plateb. Plátci teď mají lepší přehled, zřizování a správa povolení inkasa je pro ně výrazně jednodušší. Příjemci inkas zase ocení více úspěšně zpracovaných příkazů, a tedy nižší náklady na upomínky.

Pokud si klient zapomene zřídit povolení inkasa, je na to při prvním inkasování upozorněn a má pět dnů na zřízení povolení. V internetovém nebo mobilním bankovnictví najde povolení inkasa předvyplněné (údaji od příjemce), stačí jej pouze zkontrolovat a autorizovat.

QR Platby – komfort pro plátce i příjemce platby

Minulý rok vzrostl počet plateb přes QR kód u klientů KB na dvojnásobek. Více než 21 tisíc klientů měsíčně zadá přes 35 tisíc plateb.

Platební QR kódy lze jednoduše přidat na jakékoli tištěné i elektronické dokumenty a mobilní bankovní aplikace (všech bank) si z nich automaticky načte informace potřebné pro úspěšné provedení platby. Vše je rychlejší a bezpečnější než opisování údajů. Příjemce platby má bezchybně spárované platby a méně reklamací.

Vedle mobilního bankovnictví, připravuje Komerční banka možnost načítat platební QR kódy přímo z elektronické faktury i v internetovém bankovnictví MojeBanka a MojeBanka Business.

Máte o QR Platby zájem? KB Vám nabízí podporu při zavádění QR kódů s platebními instrukcemi. Více najdete na www.kb.cz/qrplatba, kontaktovat nás můžete na qrplatby@kb.cz.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.