Pavel Novák: Zbytečnou diskusi vypíná tlačítkem

Ekonom - - EDITORIAL -

Čím lepší telefon Pavel Novák má, tím méně používá aplikací. „To první je dané dobou, to druhé snahou o digitální hygienu. Nicméně devět z deseti mailů si přečtu právě v mobilu, banku ovládám téměř jen z něj, nakupuji, investuji i komunikuji,“popisuje generální ředitel společnosti Zonky, která zprostředkovává on-line půjčky mezi lidmi.

„Hry a různé jiné žrouty času se snažím čistit. Mám ale roubenku v Krušných horách a ten pocit, když vyjedu z práce, z mobilní aplikace zapnu saunu 1 a ta se předem vyhřeje, je nenahraditelný,“líčí s tím, že pak pěkně postaru nanosí dřevo, rozdělá oheň a užívá si pohodu zasněžených hor.

Několikrát denně v ruce drží kalkulačku 2 , která demonstruje nástroj selského rozumu. A kdo sedí u jeho stolu, musí to mít stejně. „Většinu čísel, která potřebuji k rozhodnutí, si za pár vteřin spočítám.“

Za skvělý nápad, jak pro banku nalákat lidi přes kurzové výměny bez marže, Pavel Novák považuje Revolut 3 – digitální banku s vysokým technologickým standardem, na níž si cení ergonomie i virtuálních karet.

„Zásadně používám sluchátka přes uši 4 , nikoliv do uší. Zvuk se přenáší vibracemi přes kosti, a člověk tak nemá ucpaný zvukovod,“říká s tím, že slyší hudbu a zároveň okolí. Na pracovním stole má však ještě jednu vychytávku: takzvané bullshit tlačítko 5 , které používá vždy, když chce beze slov zastavit diskusi, jež nikam nevede.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.