Victoria’s Secret: Když dokonalí andílci začnou padat z nebe

Ekonom - - DALŠÍ TÉMATA - –text– Lukáš Vincent –Foto– ReuteRs

Modelky jako andělé už netáhnou. Majitelům Victoria’s Secret trvalo několik let, než to zjistili. sebevědomějších žen, které podobným komentářům nevěnovaly pozornost. To si podle všeho v L Brands úplně neuvědomili. Firma postavená na luxusních módních značkách cílících na ženy (Victoria’s Secret dělá 60 procent tržeb) je stále pod vládou mužů ve věkové kategorii 60+ a podle řady insiderů fungující v atmosféře minulého století.

Razekova poznámka narazila do stejné zdi jako kdysi populární značka Abercrombie & Fitch. Její šéf před pěti lety světu sdělil, že jeho zboží je exkluzivní, a tedy rozhodně není takové, aby ho mohl nosit každý. Dnes je někdejší miláček hipsterů nejnenáviděnějším módním brandem Spojených států. V éře sociálních sítí zkrátka může pár špatných slov značku zlikvidovat.

Koncept „andělských“přehlídek vznikl v polovině 90. let minulého století. Zpočátku těla dokonalých modelek, jako jsou například Naomi Campbellová, Giselle Bündchenová nebo Karolína Kurková, přitahovala obrovskou pozornost, jež se následně projevila na síle značky a v prodejích. Victoria’s Secret se stala symbolem odvětví i miláčkem luxusních časopisů.

Postupem času pak přehlídky začaly být pompéznější (a dražší – ty poslední stály až 20 milionů dolarů), co si však v ústředí L Brands v ohijském Columbusu odmítali přiznat, bylo, že mediální dopad klesal. Loni

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.