Taxíky bez řidičů míří do vzduchu

Ekonom - - DALŠÍ TÉMATA - –text– Jan a. noVák –Foto– ReuteRs

Potřebujete se rychle dostat na druhý konec města a ulice jsou zacpané – co uděláte? V některých zemích to už brzy bude snadné: přihlásíte se přes mobilní aplikaci a poblíž vás se z oblohy snese malá kabinka s osmi vrtulemi. Nasednete, na dotykovém displeji vyznačíte cíl a zbytek obstará autopilot.

Vypadá to jako utopie, ale není. Takový stroj už několik let existuje a má za sebou i testovací lety s lidmi na palubě. Jmenuje se Ehang 184. Součástí testů byl vertikální let do výšky 300 metrů a vzdálenosti 15 kilometrů. Při rychlostní zkoušce bylo dosaženo 130 kilometrů za hodinu. „Lety s lidmi na palubě přesvědčivě demonstrovaly bezpečnost a stabilitu našich strojů,“říká zakladatel čínské firmy Ehang Huazhi Hu.

Kabina s osmi vrtulemi

Společnost Ehang založil Huazhi Hu roku 2014, k jejím prvním produktům patřil dron pro hobby uživatele. Heslem firmy ale bylo „Ať lidé létají jako ptáci“, a tak roku 2016 představila první dron pro dopravu osob. Stroj se rychle stal hvězdou veletrhu a společnost za něj získala ocenění Nejinovativnější firma 2016.

Koncepce Ehang 184 je z hlediska budoucího pasažéra uživatelsky velmi příjemná: nastoupí, na displeji s mapou navolí cíl a pak už se jen kochá výhledem, protože všechno ostatní obstará palubní počítač s pomocí GPS a v součinnosti s pozemním řídicím střediskem. To mimo jiné sleduje situaci na trase letu a meteorologické podmínky. V kabině je místo pro jednoho člověka a malé zavazadlo. Firma nyní vyvíjí modifikaci pro dvě osoby. Ve vzduchu ji drží osm elektromotorů na čtyřech konzolích – na každé dva s protiběžnými vrtulemi. Výdrž ve vzduchu činí jen 23 minut. Pak se musí akumulátory dvě hodiny nabíjet. Předpokládá se, že běžná trasa nebude delší než 16 kilometrů.

Motory uspořádané ve dvojicích zajišťují vysokou bezpečnost letu, protože při poruše jednoho z nich nedojde k havárii, ale stroj přejde do nouzového režimu a přistane.

Není bez zajímavosti, že Ehang už je možné najít v nabídce e­shopu Alza, ale bez uvedení ceny, takže koupit si ho zatím nemůžete. V Česku byste si s ním ale stejně legálně nezalétali. Firma ostatně předpokládá, že spíš než samotné stroje bude prodávat kompletní systémy pro dopravu osob vzduchem – něco na způsob létající bezpilotní taxislužby. V Číně a dalších asijských zemích by se mohly tyto systémy objevit už během příštího roku, v Dubaji už je testují.

„Ehang není žádný model, můžete jej vidět na naší obloze. Děláme všechno pro to, abychom systém vzdušných taxíků uvedli do provozu v červenci letošního roku,“řekl Mattar Al Tayer, šéf dubajské Roads and Transport Authority.

V USA a Evropě si však bude muset Ehang poradit s mnohem rigidnější legislativou, která pro tento typ dopravy nemá příliš porozumění. Pozorovatelé soudí, že ve Spojených státech to nebude dřív než za tři roky, v Evropě ještě později.

Vzdušné magistrály

Firma Ehang je ve vývoji osobního dronu nejdál, ale zdaleka není jediná, kdo o něco takového usiluje. Svou vizi takového stroje pod názvem Volante Vision Concept představil výrobce luxusních osobních automobilů Aston Martin letos v červenci na Farnborough International Airshow.

Pohon bude hybridní, přičemž dvě dvojice protiběžných vrtulí budou po stranách přídě, jedna velká na zádi. Stroj startuje a přistává svisle, ale dvojice elektromotorů s vrtulemi jsou na otočných osách, takže se po dosažení určité výšky překlopí a vztlakovou sílu při dopředném pohybu vyvozují složitě tvarované nosné plochy.

V kokpitu jsou tři místa. Tak jako u dalších projektů osobních dronů posádka pouze navolí parametry trasy a vše ostatní má pod kontrolou palubní počítač. Rychlost horizontálního letu má být přibližně 365 kilometrů za hodinu, je tedy možné doletět například z Paříže do Londýna za pouhou hodinu.

Uber vedle dronů pro doručování zásilek připravuje také létající taxi – samozřejmě bez řidičů.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.