Tomáš Matějček: Auto zamykám mobilem

Ekonom - - MOJE TECHNOLOGIE -

Pro Tomáše Matějčka je mobilní telefon 1 branou do světa. „Je až fascinující, co nám tato technologie umožňuje. Je to kapesní multifunkční zařízení se kterým si často plně vystačím i na dlouhých cestách,“říká ředitel společnosti Megapixel, která se specializuje na prodej digitální foto, video a audio techniky.

„V poslední době mě potěšila především možnost zkontrolovat a případně zamknout auto prostřednictvím mobilu. Dříve jsem se musel k autu vracet, což například z kina nebylo úplně ideální,“vysvětluje.

Celý jeho profesní život je tak na technologiích závislý. Každodenním společníkem doma i v kanceláři je pro Tomáše Matějčka MacBook 2 . „Je malý, stylový a supervýkonný,“pochvaluje si.

Sám rád fotografuje a oblíbil si systémový kompakt Olympus Pen F 3 s výměnnými objektivy a špičkovou kvalitou fotografií. Snímky následně upravuje v aplikaci Adobe Lightroom.

Coby aktivní sportovec oceňuje chytré hodinky Garmin 4 , které monitorují jeho běžecké výkony a rovněž ho motivují k jejich zlepšování.

„Aktuální přehled o jízdě na kole mi zase poskytuje cyklistický tachometr 5 . Je to malý a praktický pomocník na řídítka.“

Tomáš Matějček věří, že síla se skrývá v detailech. A jeho silou je rodina, se kterou se snaží trávit maximum času. Když to nejde, neustále si ji připomíná snubním prstenem 6 .

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.