Veronika Kašáková: Domov si bere s sebou na cesty

Ekonom - - EDITORIAL -

Od čtyř let vyrůstala mimo rodinu. Z dětského domova jezdila lyžovat na hory a koupat se v Jaderském a Černém moři. Ovšem to pravé cestování zažila, až když se postavila na vlastní nohy. Veronika Kašáková je česká modelka, finalistka České Miss 2014 a zakladatelka nadačního fondu, který nese její jméno a podporuje děti, aby po odchodu z dětského domova byly připraveny na běžný život.

„Jsem zastáncem toho, že domov si můžeme v podstatě vytvořit kdekoliv. Není to o budově, ale o teplu domova, které se skládá z pocitů nebo emocí. Kdykoliv se někam pohnu, tak domov jde se mnou,“říká mladá žena s tím, že čím je starší, tím více je pro ni domovem její partner. Mimochodem právě on ji přivedl k cestování. „Naučil mě dopodrobna poznávat cizí země, seznamovat se s jejich kulturou. Žil v USA a Anglii, takže mu při výběru cest důvěřuji. Dá se říct, že někdy se mnou manipuluje, ale ne vždy se přizpůsobím. Třeba na jaře jsme byli v New Yorku a to byl můj cestovatelský sen.“

Z roku stráví Kašáková na cestách tak měsíc a půl. Do teplejších krajin jezdí hlavně za vlnami a surfováním, na hory zase kvůli lyžování. Často se v cizině zajímá o děti a systém školství. A cestování ji přinutilo pilovat angličtinu. „Jsem hodně komunikativní, a tak se v cizině cítím omezená, až negramotná,“usmívá se. „Teprve cestování mě přinutilo vystoupit z komfortní zóny a učit se,“dodává.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.