Peugeot Rifter: Z dodávky se stalo rodinné MPV

Ekonom - - EDITORIAL -

Dává to smysl. Dodávky jsou konstrukčně jednoduché, nabízejí však nadprůměrně místa jak v kabině, tak i v kufru. A tak se už před lety někteří výrobci rozhodli nabídnout jejich osobní varianty. U zákazníků to zafungovalo. Dokázali totiž odpustit vozům to, že nevypadají reprezentativně, materiály jsou tvrdé a na estetiku si nehrají. Vše tu totiž bylo funkční a hlavně osobní verze malých dodávek byly vždy výrazně levnější než kategorie MPV.

Nabídka se tak postupně rozrůstala a vedle Fiatu Dobló, Renaultu Kangoo, Citroënu Berlingo, Peugeotu Partner nebo Volkswagenu Caddy uvedla před časem na trh osobní dodávku také Dacia (model Dokker), která se vloni stala nejprodávanějším vozem v Česku v této kategorii.

Čím dál vyšší nároky

Jenže ne všichni zákazníci se spokojí s tím, že mají prostorný vůz za rozumné peníze, chtějí více komfortu a luxusu. Navíc, osobní dodávky se zkrátka řídí jako dodávky. Jsou vysoké, v zatáčkách jejich konstrukčně jednodušší podvozek nesedí tak dobře a hlavně nenabídnou takovou úroveň kultivovanosti jako skutečná rodinná auta.

A tak se výrobci snaží je postupně vylepšovat a přesvědčit okolí, že z původní koncepce pracovního auta si nechávají to dobré, tedy prostor a variabilitu, ale jsou daleko kultivovanější, vybavenější a nepůsobí jako z levného kraje. A pomáhá jim dokonce sdílení.

Zářným příkladem je koncern PSA, který koupil značku Opel. Vloni vznikla rovnou tři auta, která mají identický základ, a byla tedy levnější na vývoj, avšak v drobnostech se liší. Vedle nového Citroënu Berlingo a osobní verze Opelu Combo tu máme Peugeot Rifter. Jestli vám ten název nic neříká, je to proto, že dříve se tak ani nejmenoval. Osobní varianta nesla označení Peugeot

Partner Tepee, ale změnou názvu

chce Peugeot ukázat, že jeho nový vůz je od této chvíle v mnohém modernější a posouvá se výš.

Dobrý základ

Automobilky se obvykle prezentují verzemi plnými nejmodernější výbavy a obřích dotykových displejů, tento testovaný Rifter ale dostal jen základní výbavu Active. Má kliky dveří, zpětná zrcátka a nárazníky nelakované, v kabině nesvítí barevná obrazovka, ale jen základní displej o velikosti 3,5 palce. A přesto potěší, jak vše ve voze funguje. Místo uvnitř by mu mohla závidět i o půl metru delší klasická MPV.

Jen na malý šišatý volant, který Peugeot postupně montuje do všech modelů, je potřeba si trochu zvyknout.

Základem je benzinová tříválcová dvanáctistovka, my jsme však otestovali diesel o objemu 1,5 litru v prostřední verzi. Je to velmi povedená jednotka, na poměry naftových motorů i slušně kultivovaná, má dostačující zátah a docela přesný pětistupňový manuál. Vůz sice není tak řidičsky precizní jako skutečná „empévéčka“, má k nim ale daleko blíž a dobře se ovládá.

Peugeot Rifter je ukázkou toho, že auto, které původně vzniklo pro práci a sloužilo hlavně řemeslníkům a drobným živnostníkům, se postupným cizelováním proměnilo v důstojnou alternativu k rodinným autům.

Posuvné dveře se při nastupování na parkovišti hodí.

V základu má vůz malý, 3,5palcový displej a poloautomatickou klimatizaci. Osobní verze dodávek postupně dostávají i moderní bezpečnostní výbavu. Hlídají mrtvé úhly, čtou značky a zabrzdí před překážkou. Tři samostatná posuvná sedadla jsou na delší cesty ideální. V nabídce je ještě sedmimístný Rifter Long.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.