Jan Štětka: Bodová reforma a kalamitní Ťok

Ekonom - - OBSAH - –TEXT– JAN ŠTĚTKA –ILUSTRACE– JAN HUNTER DOLEŽÁLEK

Kdo 1. července 2006 v Česku vyjel nebo vyšel na ulici, nejspíš na ten šok nikdy nezapomene. Bylo to jako ve zpomaleném filmu: auta se i po čtyřproudovkách opatrně ploužila skoro krokem, žádné předjíždění ani spěch. A řidiči za volantem úzkostně mysleli pouze na to, aby hned na začátku neuvízli v pasti právě spuštěného systému trestných bodů. Ten se tehdy stal prakticky jediným diskutovaným tématem v zemi.

Snad právě na to dnes spoléhá ministr dopravy

Dan Ťok, když uprostřed kritiky kvůli kolabující dálnici D1 oprašuje svůj starší plán na úpravu bodového systému. To je věc, která zaručeně zaujme a odvede pozornost jiným směrem. Tím spíš, že Ťok o přípravě návrhu tu a tam mluví už dva roky, ale zatím kde nic tu nic.

Každopádně i přesto je evidentní, že vylepšení, vyladění, aktualizace i zpřísnění systému jsou po bezmála třinácti letech fungování skutečně zapotřebí. Největší „zabijáky“v současném provozu – nedodržování bezpečného odstupu mezi auty či telefonování za jízdy – současný systém postihuje jen mírně. A naopak od některých dosavadních praktik, jako je třeba povinnost zavolat policii i k drobnějším nehodám, by bylo lepší upustit. Chtělo by to i zjednodušit bodové tresty, dnešních pět kategorií přestupků je moc. Pro řidiče je také příliš složité zjistit aktuální stav bodového konta.

Je samozřejmě otázka, jestli právě Ťok je schopen takové úpravy dotáhnout do zdárného konce. Tedy jestli jeho bodová iniciativa není jen další „kouřovou clonou“, jako byly všechny jeho plané sliby rychlé likvidace nelegálních billboardů podél dálnic nebo postupně prodlužované lhůty dokončení modernizace D1.

S čímž souvisí i riziko, že sebepovedenější nový bodový systém může ztroskotat na neschopnosti dbát na jeho aplikaci. Už onoho prvního červencového dne před skoro třinácti lety se zdálo být nemožné, že by to vystrašené ploužení vydrželo Čechům napořád. A taky že ne. Rok po spuštění bodů sice začal postupně klesat počet nehod a zaplať pánbůh i počet obětí na silnicích. Přesto se řidiči rychle naučili kličkovat mezi kamerami zjišťujícími rychlost i parkovací oprávnění. Jejich kuráž se vrátila do starých kolejí, protože „vlastníkem“bodu se dosud stal zhruba jen každý dvanáctý šofér. Naštěstí s úkolem vrátit bodům patřičný respekt by se už nemusel trápit kalamitní ministr Ťok, ale resort vnitra a policie.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.