Vratislav Strašil (48)

Hospodářské noviny - - Podniky A Trhy -

Už 25 let pracuje pro koncern Volkswagen, celou dobu na pozicích týkajících se prodeje. Na starosti měl například import značky Seat ve Švédsku nebo Volkswagen v Rusku. Zastával také manažerské pozice v automobilce Škoda Auto. Posledních pět let byl ředitelem a jedním ze dvou jednatelů společnosti Porsche Česká republika, která zajišťuje dovoz osobních a užitkových vozů značek Volkswagen, Seat a Audi do Česka. Společnost mezi lety 2013 a 2017 zdvojnásobila prodeje a dostala se na první místo mezi tuzemskými dovozci. Od ledna příštího roku začne Strašil pracovat jako ředitel finanční skupiny Volkswagen Financial Services. Žije v Praze, je ženatý a má jednoho syna. Letos jsme také měli problémy s přechodem na nové měření spotřeby v reálném provozu. Dotklo se to celého koncernu Volkswagen. V prvním červencovém týdnu, kdy v Evropské unii začaly platit přísnější emisní normy, bylo najednou možné vyrobit jen asi 35 procent verzí vozů v celém koncernu. Teď už jsme se ale dostali zhruba na 95 procent. V některých případech, třeba u Seatu Ateca nebo VW Tiguan Allspace, nám zákazníci odřekli předobjednávky, protože nechtěli půl roku čekat na nový vůz.

Musíme vymyslet, jak být ziskoví i s elektromobily, které jsou méně poruchové.

HN: Herbert Diess, šéf koncernu Volkswagen, oznámil plán na stavbu nové továrny, kam se přesune výroba Seatu Ateca a Škody Karoq. Pomůže to k rychlejším dodávkám aut?

Dosavadní výroba byla příliš roztříštěná po mnoha závodech v Evropě, přeskupení podle modelů dává smysl. Jsem velmi rád, že vedení VW podniká kroky k tomu, aby koncern neztratil pozici na trhu a byl připraven na masivní nástup elektromobility a sdílení vozidel. Chceme se stát největším poskytovatelem mobility na světě.

HN: Odborníci se shodují, že automobilová branže stojí na prahu změn. Jak se na to koncern připravuje? Vytyčili jsme si novou strategii. Od roku 2020 bude více než pět milionů Volkswagenů ročně připojeno on­line. Auto se stane mobilem na kolech, propojíte ho třeba se smartphonem, aplikací pro chytrou domácnost, bude propojené s kalendářem a dalšími užitečnými aplikacemi. Komunikovat bude i s autorizovaným servisem, samo se objedná na servisní prohlídku nebo svůj software aktualizuje na dálku. Bude také růst sdílení. Běžné auto se ve městě v průměru používá jen asi pět procent času denně, to znamená, že 23 hodin stojí. Sdílení tedy dává obrovský smysl. Vratislav Strašil

ředitel Porsche Česká republika

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.