1000 kilometrů

Hospodářské noviny - - Podniky A Trhy -

Přechod na ekologičtější vlaky řeší především země, ve kterých je elektrifikovaná jen menší část tratí. Zatímco v Lucembursku, Belgii, Nizozemsku nebo Švédsku je elektrifikováno přes tři čtvrtiny tratí, v jiných zemích jsou elektrické tratě v menšině. Například v Česku je elektrifikováno jen necelých 34 procent tratí.

Pomoci ve snižování emisí mohou také hybridní jednotky vybavené bateriemi. Ty mají tu výhodu, že mohou zajíždět i na neelektrifikované tratě, kde jsou místo z troleje poháněny elektřinou naakumulovanou v bateriích.

Vlak s hybridním pohonem by měl brzy brázdit i české koleje. České dráhy ve spolupráci se Škodou Transportation zkušebně předělají elektrickou jednotku Regiopanter na hybridní. Podle mluvčí Škody Transportation Lubomíry Černé může výrobce do vozidla instalovat baterie s různou kapacitou podle požadavků provozovatele na konkrétní trať.

První hybridní vlak by chtěl národní dopravce testovat koncem tohoto roku. České dráhy zvažují, že jej nasadí v Jihomoravském kraji. „Jednou z uvažovaných možností je, že by se s nimi mohli cestující svézt například v úseku Tišnov–nedvědice. Na přesnější informace je nicméně ještě brzy,“uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Podobnou technologii jako hybridní vlak používají i takzvané parciální trolejbusy. Ty se od klasických trolejbusů liší tím, že mají baterii, která se při jízdě pod trolejí dobíjí. Vozidlo pak může pokračovat i do míst, kam troleje nevedou. Tyto trolejbusy použí- vá například brněnský dopravní podnik, jezdí i v Ostravě, Plzni či Zlíně. Na jedné lince testují tento trolejbus i v Praze.

To vše je součástí snah tuzemských dopravních podniků o co nejnižší zátěž měst emisemi výfukových plynů. Průkopníkem v tom chce být Ostrava. Město se hodlá zbavit všech autobusů na naftu a nahradit je vozidly s ekologičtějším pohonem. Podle primátora Ostravy Tomáše Macury by nová ekologická vozidla měla jezdit především na elektřinu nebo na stlačený zemní plyn.

„ Pokrok se ale nedá zastavit, a proto chceme zahájit v ostravské MHD i testování vozidel na vodíkový pohon. Jsme přesvědčeni, že veřejná správa by v případě takových projektů měla stát v první linii,“uvedl Macura. mají vlaky od Alstomu pro britskou železnici dojet na jedno „natankování“. Zdrojem energie v nich budou vodíkové palivové články. Přebytečná energie bude ukládána v lithium-iontové baterii. Ta má například pomáhat udržovat kontinuitu napájení.

Vizualizace: Alstom/eversholt Rail

Britský vlak na vodík Design vlaku představil výrobce Alstom ve spolupráci se společností Eversholt Rail, která vlaky pronajímá dopravcům.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.