J

Hospodářské noviny - - Sloupek -

eště teď mě mrazí v zádech, když si vzpomenu na ten pohled dívky uvnitř lahve. Byla celá zpocená a mokrými šaty se tiskla k vydutému sklu, nehty se do něj nemohla zarýt, a tak to zoufalé škrábání naprázdno vyluzovalo jen nesnesitelný zvuk. V tom lesklém tlumiči ho ale mohla slyšet pouze ona. Ústy lapajícími po dechu hledala vysvobození v ot‑ vůrku kdesi nahoře, marně.

Okolo probíhaly bujaré oslavy nového roku. Řev, rachejtle a otupělý smích, všude se válely střepy, ozýva‑ lo se chrčení a syčení, vše se mísilo jako v ďáblově kotli. Přesto si jí sem tam někdo všiml. Brzdné dráhy čumilů se však zásluhou alkoholu v krvi prodlužovaly, a tak když se jako vrávoravé kuželky po pár me‑ trech udiveně vraceli, naráželi brzy hlavou do elegantní, byť obří viněty. Šlo o luxusní značku Dom Péri‑ gnon, což je na chvíli zklidnilo. Pak ale spatřili dívčiny vytřeštěné oči. A hned pod nimi rychle se dmoucí nozdřičky a ještě níž… Munchův Výkřik v temně zeleném tónování.

Stojím jen kousek opodál a nějaký chlápek teď do dívčina (i)kónic‑ kého příbytku ťuká jeho reálnou zmenšeninou o objemu 7,5 dcl. „Hele, chceš ji nas*at, nevidíš, že má asi ta hosteska problém?!“tahá ho pryč kámoš. Dívka se už ani nesnaží volat o pomoc, vyzuje si lodičky a – zapřena zády a bosými chodidly o vlhké stěny – zoufale se milimetr

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.