Maso, pivo a hlavně dobré jídlo

Hospodářské noviny - - Jídlo -

Petr Holec

MKateřina Čupová

á návštěva v nově otevřené restauraci Meat Beer nezačala nejlíp, skončila ale výborným jídlem. „ Máte rezervaci?“zeptal se mě mladý číšník hned po vstupu do rozlehlé a prázdné suterénní části podniku, který sídlí mezi pražským hlavním nádražím a Václavským náměstím a propojuje restauraci, bar a hostel. Byla to samozřejmě zbytečná otázka, všechny stoly až na jeden byly opuštěné.

Dobrá polovina z nich na sobě přesto měla cedulku s rezervací, což je takový hezký český zvyk, který nenávidím ještě víc než jídlo „ jako od babičky“. Obsluha si prostě usnadňuje práci tím, že vás nechá sednout jen tam, kam chce ona, a ne vy. Strávil jsem v podniku asi hodinu a půl a jediná změna ohledně hostů byla ta, že dvojici, jež mezitím odešla, vystřídala dvojice jiná. Aspoň že mě číšník nechal vybrat z kompletního menu. Protože to je naopak výborné. A taky originální.

Meat Beer je určitě stylový podnik, ale zas ne až tak stylový, abyste přesně věděli, co máte čekat na talíři. Podobných konceptů spojení masa a tankové plzně přibývá nejen v Praze stejně jako bister, a zatímco jen pár jich dělá nadprůměrné jídlo, mnohým by bodla nápravná návštěva Zdeňka Pohlreicha. Meat Beer se určitě obejde bez ní. Podnik má stejného majitele jako třeba karlínské Nejen Bistro a také

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.