SMS jízdenky dosluhují, nahradí je platební terminály

Hospodářské noviny - - Události - Marek Pokorný [email protected]

Cestující v metropoli, kteří si zvykli na používání SMS jízdenek, čeká změna. Kromě toho, že esemesky časem nahradíbezkontaktníúhradajízdného pomocí platebních karet, s největší pravděpodobností přestane číslo 902 06 platit. Právě jeho prostřednictvím si cestující v Praze SMS jízdenkykupují. Hlavníměstonynívybírá nového provozovatele místo firmy Globdata, s níž mu uzavřená smlouva vyprší koncem ledna.

A s novým provozovatelem přijde i nové číslo. To stávající patří právě společnosti Globdata, která je používá pro placení v celé republice. „Pokud bychom číslo předali dopravnímu podniku, museli bychom zákazníky ve zbytku země naučit používat jiné číslo,“vysvětluje mluvčí firmy Tomáš Sazima.

Okamžitého zrušení čísla 902 06 sealecestujícízatímobávatnemusí. Kvůli tomu, že ještě není podepsána dohoda s novým provozovatelem, město s firmou Globdata prodlouží smlouvu. Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra zřejmě na měsíc.

Hlavní město ale chce používání SMS jízdenek celkově utlumit. Jsou příliš drahé – provozovatelé si strhnou z jejich ceny okolo dva­ ceti procent. I v nové soutěži chtěl zájemce s nejnižší provizí 16 procent z ceny jízdenky. „Je to dlouhodobě nejdražší způsob prodeje jízdenek, jak Lítačka, tak papírové jízdenky nás stojí pod pět procent,“říká pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

Mluvčí společnosti Globdata tvrdí, že marže je tak vysoká kvůli placení poplatků mobilním operátorům. „Ta část, kterou inkasuje naše společnost, je minimální,“říká Sazima.

SMS jízdenky by měl postupně nahradit prodej těch papírových prostřednictvím platebních karet. Nové bezkontaktní terminály jsou v Praze zatím zkušebně v tramva­ jích na několika linkách, do počátku dubna by pak měly být na všech. „Významsmsjízdenek, jaksebudou rozšiřovat platební terminály, bude upadat,“říkánovýředitelpražského dopravníhopodnikupetrwitowski.

Dopravní podnik se již loni na podzim dohodl s ČSOB na tom, že banka dodá 900 terminálů, které namontuje do všech pražských tramvají. Do každého vozu jeden, v kloubových tramvajích T14 pak dva. Banka je přitom nainstaluje na své náklady – bude mít nárok pouze na provizi 1,99 procenta z ceny každé jízdenky. Pro srovnání: zatímco Globdata nyní inkasuje na své náklady z každé SMS jízdenky v hodnotě 32 korun zhruba šest korun, ČSOB dostane 64 haléřů.

Během letošního roku pak chce město vypsat soutěž také na dodávku platebních terminálů do autobusů. Platit kartou jde zatím pouze v těch linkách, které jezdí na letiště.

Spolu se zavedením platebních terminálů dopravní podnik omezí kromě SMS jízdenek i venkovní automaty na prodej těch papírových.

Také pro cestující přitom bude pohodlnější přejít ze SMS jízdenek na platební terminály. Zatímco teď musí čekat až dvě minuty, než jim dorazí potvrzovací SMS zpráva, placení kartou je otázkou několika málo sekund. Stačí jen přiložit kartu a zvolit hodnotu jízdenky.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.