Balada pro Petrohrad

Petrohradským divadlem na Vasilevském ostrově se po dva večery nesly známé tóny muzikálu Balada pro banditu. Hostovala zde brněnská Husa na provázku.

Lidove noviny - - Kultura -

V Morávkově verzi vystupují v rolích Nikoly Šuhaje Jan Zadražil, který v Provázku hostuje, a v roli Eržiky Eva Vrbková, která je na Provázku divou. V dalších rolích byl zastoupen skoro celý provázkovský ansámbl. Až na výjimky šlo o první vystoupení v zemi, k níž mají již podstatně méně zatížený vztah než generace předchozí. Též ruština je pro ně již jazykem spíše vzdáleným, z něhož přesto pár slov v inscenaci zaznělo. Jedinými pamětníky dávné inscenace, která v roce 1973 slávu Balady založila, byl nehrající kapitán divadla Petr Oslzlý a Břetislav Rychlík, jenž vystoupil v menší roli starce.

Husa na provázku, jejíž ruský název zní Gus na věrjovke, se do Petrohradu dostavila v dobré kondici, která jí vydržela po celou dobu pobytu. Ten vyvrcholil v úterý představením, jehož se zúčastnila i delegace Jihomoravského kraje s hejtmanem Michalem Haškem. Spolu s umělci byli pak dovezeni na něvské nábřeží, kde mohli za bílé noci sledovat zdvihání mostů. To se všem líbilo a naštěstí se nikomu nic nestalo.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.