Lidové noviny

Jako DiCaprio. Djokovič chce „oscara“

French Open

- MICHAEL BEREŇ

PRAHA Počasí v Paříži bylo včera přece jen o něco vlídnější, a tak semifinálo­vý program grandslamo­vého turnaje v tenisovém areálu Roland Garros sledovalo více fanoušků. Amezi nimi byl také Leonardo DiCaprio. Byť herec nesledoval přímo Novaka Djokoviče, pojí je podobný příběh.

Oba jsou ve svém oboru celebritam­i, sbírají úspěchy, milují je fanynky, sledují davy.

Ale přece se najde něco, co DiCapriovi i Djokovičov­i chybí.

Američan se letos Oscara dočkal na pátý pokus. Pro Srba je vy- touženým „oscarem“Pohár mušketýrů, trofej pro šampiony pařížského grandslamu. Světová jednička může zkompletov­at sbírku titulů na turnajích velké čtyřky.

Finále s Djokovičem už je vlastně takovým koloritem, šestkrát za sebou se do něj probil pouze on a Federer. Při pařížském pokusu číslo 4 bude mít v neděli za soupeře kamaráda Andyho Murrayho, jenž vyřadil loňského vítěze Stana Wawrinku.

Djokovič vede nad Murraym 23:10 na zápasy, ve finálových duelech je skóre 10:6. Rivalové se dobře znají, na žebříčku ATP jsou to jednička a dvojka. Zítra to zase

Muži – semifinále: Djokovič (1-Srb.) - Thiem (13-Rak.) 6:2, 6:1, 6:4, Murray (2-Brit.) - Wawrinka (3-Švýc.) 6:4, 6:2, 4:6, 6:2.

Ženy – semifinále: S. Williamsov­á (1-USA) - Bertensová (Niz.) 7:6 (9:7), 6:4, Muguruzaov­á (4-Šp.) - Stosurová (21-Austr.) 6:2, 6:4.

Čtyřhra žen – semifinále: Makarovová, Vesninová (7-Rus.) - KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ 6:4, 6:2. bude bitva atletickýc­h stylů, obranářů schopných rychle zaútočit.

Jestliže měl někdo pochyby o Djokovičov­ě formě v těžkých podmínkách, které v Paříži panují, zkušený Srb je rozptýlil po perfektním představen­í v duelu proti rakouskému mladíkovi Thiemovi.

„Byl to můj nejlepší výkon na turnaji,“řekl Djokovič. „A jsem rád, že budu mít konečně den volna,“usmál se. Kvůli prodlevám způsobeným deštěm hrál totiž tři zápasy ve třech dnech.

To Serena Williamsov­á prošla do finále s většími obtížemi, ale odpor nizozemské kvalifikan­tky Bertensové nakonec zlomila. Také slavná Američanka usiluje o výjimečný počin. Pokud dnes porazí Muguruzaov­ou, vyrovná 22. grandslamo­vým vítězstvím rekord Němky Steffi Grafové.

Včera před novináři se tím moc nezabývala. Spíš se vrátila k nečekanému vyřazení ve 2. kole Roland Garros 2014, které jí připravila právě Španělka. „Nesnáším porážky, ale když přijdou, snažím se z nich poučit.“řekla. „Těším se na to!“

Komu se tedy v Paříži budou o víkendu rozdávat trofeje? Hlavním hvězdám, nebo zazáří někdo ve „vedlejší roli“?

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic