Lidové noviny

Slunce v duši elektromob­ilu

-

kupuje výrobce solárních panelů SolarCity. Americký výrobce elektrický­ch automobilů zaplatí v přepočtu 63 miliard korun a sloučená firma bude pod jednou značkou prodávat elektromob­ily i solární a bateriové systémy. Převzetí SolarCity je součástí dlouhodobé strategie Tesly, jejíž další detaily nedávno představil její zakladatel a generální ředitel Elon Musk.

Ten by chtěl mít z Tesly firmu s kompletní nabídkou zařízení pro život s minimálním­i nebo nulovými emisemi uhlíku. Sám je zároveň předsedou správní rady SolarCity a největším akcionářem obou firem. Známý vizionář tak ukazuje, že to s naší elektricko­u budoucnost­í myslí opravdu vážně, i když mnozí tvrdí, že je to spíše krok pro uklidnění investorů. Musk ale třeba nakonec opravdu dostane lidstvo nejen na jiné planety raketami SpaceX, možná se mu dokonce podaří zachránit i tu naši stávající.

je také při chuti. Americká telekomuni­kační společnost koupí poskytovat­ele softwaru pro správu vozového parku Fleetmatic­s Group za zhruba v přepočtu 58miliard korun. Je to přitom za týden už druhá větší akvizice poté, co firma minulé pondělí oznámila, že za 4,8 miliardy dolarů převezme hlavní aktivity slavné internetov­é společnost­i Yahoo.

Adriana Krnáčová (ANO) prohlásila, že do dvou let by mohli cestující platit bezkontakt­ní platební kartou v celé pražské MHD. V hlavním městě se taková zdánlivá drobnost bohužel zatím zdá být na úrovni vizí Elona Muska.

 ??  ??

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic