Lidové noviny

Šlachta by mohl přejít k celníkům

-

PRAHA Bývalý šéf Útvaru pro odhalování Robert Šlachta by mohl nastoupit do celní správy. Řekla to včera náměstkyně ministra financí Alena Schillerov­á. Celní správě se rozšířily kompetence při prošetřová­ní trestných činů, a tak se podle Schillerov­é tato spolupráce přímo nabízí.

„V tuto chvíli nemůžeme vyloučit nic. Jednání zatím neproběhla, ale nemohu vyloučit, že neproběhno­u. Tím, že celní správa přebírá kompetence při šetření, tak se tato spolupráce přímo nabízí,“uvedla Schillerov­á ke Šlachtovi.

Podle aktuálního vydání týdeníku Euro by se měl Šlachta stát od 1. října náměstkem ředitele celníků, pod něhož spadá vyšetřován­í. Ministr financí a majitel tohoto listu Andrej Babiš (ANO) už to údajně schválil, napsalo Euro.

„Z mého pohledu by volba zkušeného policisty se znalostí praktik organizova­ného zločinu byla jedině logická,“uvedl Babiš v rozhovoru pro LN.

Nový šéf celní správy Milan Poulíček včera uvedl, že jeho hlavní prioritou je postavit nový tým a připravit správu na nové kompetence v oblasti hazardu a daně z přidané hodnoty. Celníci mohou nově prošetřova­t u DPH trestní oznámení. Většina nových náměstků by podle Poulíčka měla nastoupit od října.

Šlachta odešel od policie kvůli nesouhlasu s její reorganiza­cí. Ta spočívá především ve sloučení protikorup­čního a protimafiá­nského útvaru, který Šlachta vedl. Nově vzniklá Národní centrála proti organizova­nému zločinu přitom začala fungovat právě včera. Její vznik však vyvolal roztržku uvnitř vládní koalice mezi ČSSD a hnutím ANO, které hrozilo odchodem z vlády. čtk, red

 ?? Biště neoznámil zatím své další půsoFOTO ČTK ?? Robert Šlachta
Biště neoznámil zatím své další půsoFOTO ČTK Robert Šlachta

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic