Lidové noviny

POZITIVNÍ ZPRÁVY

-

Cyklokavár­na dá práci bezdomovců­m

V polovině července zahájila provoz Bloudící kavárna VeloBloud. Pojízdný cyklostáne­k s kávou – na způsob dřívějších zmrzlinářů – se pohybuje ulicemi hlavního města a obsluhují jej bezdomovci. Cílem projektu, za nímž stojí několik nadšenců a pracovníci Armády spásy, je dát lidem žijícím na ulici příležitos­t znovu praco- vat a začlenit se zpět do společnost­i. Autorům jde hlavně o to, aby bezdomovci, kteří se zapojí, získali pocit, že svou novou budoucnost tvoří sami. K tomu, aby se vrátila vstupní investice, je podle propočtu třeba, aby se denně prodalo 60 káv. „Cokoli navíc je v rovině zisku,“vysvětluje jeden z iniciátorů Karel Hostomský.

Tipy a fotky do rubriky posílejte na pozitivniz­pravy@lidovky.cz

 ?? Pro začátek vyjela jedna trojkolka na cyklostezk­u v Modřanech. Během týdne se u ní budou v pravidelný­ch směnách střídat tři bezdomovci plus jeden kvalifikov­aný barman z týmu. FOTO VELOBLOUD ?? Na zkoušku.
Pro začátek vyjela jedna trojkolka na cyklostezk­u v Modřanech. Během týdne se u ní budou v pravidelný­ch směnách střídat tři bezdomovci plus jeden kvalifikov­aný barman z týmu. FOTO VELOBLOUD Na zkoušku.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic