Kozel Slavii nepovede. Proč?

Lidove noviny - - Sport - PETR ŠEDIVÝ

Hledání nového trenéra Slavie dostalo zápletku. Ta zhatila příchod Luboše Kozla a vyvolala spor s fotbalovou asociací.

PRAHA Slávistické vedení obvinilo zástupce Fotbalové asociace České republiky (FAČR) z úniku informací ohledně jednání s trenérem Lubošem Kozlem. Čínská společnost CEFC, která je majoritním vlastníkem klubu, kvůli tomu pohrozila ukončením partnerství s asociací.

Kauza nakonec zničila očekávaný příchod Kozla do Slavie. Pětačtyřicetiletý trenér byl přitom mezi kandidáty na nástupce odvolaného Dušana Uhrina volbou číslo jedna.

Aféru začal únik informací

Web efotbal.cz v úterý večer zveřejnil, že dohoda mezi Slavií a Kozlem je blízko. Zpráva obsahovala mimo jiné i platové podrobnosti z chystané smlouvy, která měla být připravena na tři roky. O tom, že došlo k dohodě, psal i fanouškovský web slavistickenoviny.cz.

Zatímco v úterý vypadal Kozlův příchod jako takřka hotový, včera definitivně padl. Člen představenstva klubu Tomáš Syrovátka serveru Aktuálně.cz řekl, že jednání s koučem skončila.

Za rozhodnutím Kozla stojí právě i únik informací, ze kterého Slavia obvinila FAČR, kde Kozel působí jako trenér reprezentace do 18 let.

„Jednání zaměstnanců FAČR vážně poškodilo Slavii. (...) Únik údajných platových a dalších podmínek ze strany zaměstnavatele trenéra Luboše Kozla vážně poškodil jednání obou stran a vedení Slavie ho považuje za mimořádně neetický,“napsal klub v komuniké.

Člen představenstva Tomáš Bůzek, který ve Slavii zastupuje majoritního vlastníka společnost CEFC, dokonce pohrozil: „V případě, že by se potvrdilo, že se jedná o úmyslné poškození Slavie, vypovíme naše partnerství s FAČR.“

Asociace se brání

CEFC je od loňska většinovým vlastníkem Slavie i partnerem české reprezentace.

„FAČR se na údajném úniku informací nemohla podílet, neboť

Luboš Kozel. Už měl do Slavie nakročeno, z dohody na poslední chvíli sešlo.

Radoslav Látal. Vicemistr Evropy 1996 zaujal druhým místem v polské Gliwici, odkud v létě odešel a je volný.

Martin Ševela. Vede Trenčín, který dotáhl k dvěma titulům.

Adrián Guľa. Další Slovák. Od roku 2013 trénuje Žilinu, je mu 41 let.

Zdeněk Zeman. V Itálii uznávaný, v Česku nikdy netrénoval. Jeho strýc, slavný Čestmír Vycpálek, za Slavii hrával. od Slavie neobdržela žádnou oficiální výzvu k jednání za účasti všech tří stran. Nikdo z FAČR ani logicky nebyl účasten jednání ohledně finančních podmínek plánovaného kontraktu. Informace, které se objevily v médiích, proto pochopitelně nemohly pocházet ze strany FAČR,“brání se asociace.

Hledání nového trenéra Slavie pokračuje. Kozel už to nebude.

Jako fotbalista odehrál Luboš Kozel za sešívané 140 zápasů a nastřílel deset gólů. FOTO ČTK

Budoucí kouč Slavie?

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.