Není třeba se bát bílé

Lidove noviny - - Tv + Počasí -

diční privil`ege de blanc, kdy jen několika málo katolickým královnám a princeznám je dovoleno přijít v bílé na audienci u papeže, což ale v praxi málokdo z nás užije.

Existuje pár triků, jak se s bílou vypořádat. Má několik odstínů. Třeba slonová kost a zářivě bílá. Dá se vybrat dle typu pleti a hlavně prokombinovat, aby nevznikal stejně bílý monolit. Což zajišťuje, že dáma nebude vypadat jako „že by se vdávala, až by plakala, ale nepůjde to lehce, neb ji nikdo nechce“, pánové se vyhnou vzhledu mlynářova synka.

Nebezpečí největší, neboli znečištění, se dá omezit volbou látky. Ty s výraznější texturou tak nějak drobné skvrnky pohlcují. Jsou zkrátka méně vidět. Když se ovšem zlijete kafem od shora dolů, tak to ani sebevyšívanější brokát nezachrání, ale to v žádné barvě. A úplně bledí lidé? Nejjednodušší radou je, u krku bílou „odrazit“barevným šátkem či šperkem, nebo kontrastním límcem.

Triky z vyšší ligy pak jsou nanášení parfému před tím, než bílou košili či halenku obléknete (vyhnete se skvrnkám), make-up se naopak na tvář nanáší až po oblečení (při přetahování trička přes hlavu ho neobtisknete). Prádlo pod lehce průhlednými bílými materiály by pak mělo být co nejblíž vaší tělové barvě – jiná kombinace působí kolotočově.

Módní puristi pak trvají na tom, že k celobílému oděvu nepatří čistě bílé boty. Vyvolává to dojem lékařů či sester. A ti v bílé od hlavy až k patě chodí, aby vyvolali dojem „sterilnosti“. A to asi nikdo z nás v běžném životě nechce.

V bitvě o Bílý dům se dvě hlavní dámy soupeřících táborů zjevily v klíčovém okamžiku v bílém. Více to slušelo uchazečce o prezidentský úřad Hillary Clintonové než Melanii Trumpové. Barva v tom ale hrála minimální roli. FOTO REUTERS

Bílý souboj.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.