Lidové noviny

Další milník videa

- TOMÁŠ KUBÁNEK

Využití videa ve fotbale zaznamenal­o další milník. Poté, co v prosinci na mistrovstv­í světa klubů sudí Viktor Kassai nařídil po zhlédnutí záznamu penaltu, ve středu rozhodčí Pol van Boekel naopak pokutový kop odvolal. Stalo se tak ve čtvrtfinál­e Nizozemské­ho poháru mezi týmy FC Utrecht a SC Cambuur Leeuwarden.

V 75. minutě za stavu 1:2 se sudímu zdálo, že hostující Omar El Baad zahrál ve vápně rukou, a tak odpískal penaltu. Protesty Leeuwarden­ských ho však přiměly, aby se šel podívat na video. To mu ukázalo, že se proti pravidlům provinil naopak domácí Sebastien Haller, jenž hrál nohou příliš vysoko, a tak nařídil rozehrávku ve prospěch Leeuwarden­u. Celé prověření nezabralo ani dvě minuty.

Věřme, že se tento postup brzy stane standardem.