Lidové noviny

Historický obrat na Super Bowlu

- HOUSTON

Pátý titul v zámořské lize amerického fotbalu NFL vybojovali New England Patriots po historické­m obratu v poslední čtvrtině finálového zápasu.V jednapades­átém Super Bowlu porazili Atlantu 34:28 po prodloužen­í, přestože prohrávali už 3:28. Šlo o největší obrat v historii Super Bowlu. Hvězda Patriotů Tom Brady (na fotografii) vyrovnal s pěti mistrovský­mi prsteny rekord Charlese Haleyho a byl počtvrté vyhlášen nejužitečn­ějším hráčem Super Bowlu. Bill Belichick se stal prvním trenérem s pěti tituly. Diváci v Houstonu zhlédli také bohatý přestávkov­ý program, během kterého vystoupila třeba americká zpěvačka Lady Gaga se zkrácenými verzemi svých největších hitů. Světelné show přímo na stadionu přihlíželo 71 795 fanoušků. čtk, spo