Lidové noviny

Hamilton se dotáhl na Vettela

- SILVERSTON­E

Velkou cenu Británie formule 1 vyhrál Lewis Hamilton z Mercedesu a v polovině mistrovstv­í světa snížil náskok vedoucího Sebastiana Vettela z Ferrari z dvaceti na jediný bod. Německému pilotovi v předposled­ním kole desátého závodu sezony praskla pneumatika a propadl se z třetího na sedmé místo. Druhý dojel Valtteri Bottas zMercedesu, přestože kvůli předčasné výměně převodovky odstartova­l až z deváté pozice. Třetí místo obsadil Kimi Räikkönen z Ferrari, ačkoliv stejně jako jeho týmový kolega musel těsně před cílem kvůli defektu levé přední gumy do boxů. V průběžném pořadí mistrovstv­í světa se Vettelův náskok před Hamiltonem snížil na jediný bod. Třetí je Bottas, který na vedoucí dvojici ztrácí 23, respektive 22 bodů.