Lidové noviny

Maďaři začali výhrou

-

BUDAPEŠŤ/PRAHA Úvodními zápasy včera v rámci mistrovstv­í světa plaveckých sportů v Maďarsku začal turnaj vodních pólistů. Řekové (na snímku) porazili ve svém prvním vystoupení Španělsko těsně 8:7. Roli favoritů splnili hráči domácí země, pro niž je šampionát velkým svátkem. Maďarští pólisté smetli Austrálii jednoznačn­ě 13:3, když šestkrát skórovali v závěrečné části. MS se v Budapešti koná od 14. do 30. července. V době uzávěrky byli nejúspěšně­jší výpravou Číňané, kteří zatím vybojovali pět zlatých a tři stříbrné medaile. Druhé Rusko má tři první místa, tři druhá a jedno třetí. Cílem české výpravy, která má v Budapešti 19 závodníků, je navázat na výsledky z předešlého MS v roce 2015 v Kazani, kde se Barbora Závadová probojoval­a do finále polohového závodu na 400 metrů. K favoritům extrémních skoků do vody patří Michal Navrátil. spo