Komunisté tlačí náhradu za Ťoka

Lidove noviny - - Front Page - KATEŘINA SURMANOVÁ

PRAHA Schyluje se k momentu, kdy od Andreje Babiše odpadne další výrazná tvář spjatá s ANO. Ministr dopravy Dan Ťok, který na podzim vedl sněmovní kandidátku v Karlovarském kraji, včera oznámil, že pokračovat v nové vládě „se mu nechce“.

Podobně jako u ministra zahraničí Martina Stropnického a ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, kteří svůj odchod z politiky už definitivně oznámili, jde i u Ťoka o předcházení nevyhnutelnému. Stejně jako první dva jmenovaní se i on znelíbil komunistům, o něž se nový kabinet ANO a ČSSD hodlá opírat.

Nejnověji KSČM spolu s ČSSD otlouká Ťokovi o hlavu, že antimonopolní úřad v první instanci shodil tendr na mýtný systém. Že se to stane, se však po Praze proslýchá už dva roky. Stalo se běžným úkazem, že úřad pod předsedou Petrem Rafajem, někdejším poslancem ČSSD, zařezává většinu výběrových řízení, s nimiž Ťok přijde.

Podle informací LN komunisté předložili Babišovi personální návrh na experta, který by měl Ťoka nahradit. Je jím Emanuel Šíp, bývalý ředitel Českých drah z 90. let a předseda dopravní sekce Hospodářské komory. Více čtěte na straně 2

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.