Byla jsem u každého jeho zápasu

Lidove noviny - - Front Page - ANTONÍN VAVRDA

PRAHA Sleduje všechny zápasy svého syna, který jí momentálně dělá jen radost. Hokejový útočník David Pastrňák přijel na světový šampionát do Dánska s parťákem z Bostonu Davidem Krejčím až na zápas s Rusy, které společnými silami s třetím do party Dmitrijem Jaškinem doslova zničili.

„A zrovna tento duel jsem živě neviděla, protože jsem byla ještě v Americe a tam dávali Kanadu,“svěřila se v rozhovoru pro LN Pastrňákova maminka Marcela Ziembová (oba na snímku vpravo). Od dětství jej vychovává sama. Aby rodinu uživila, musela mít i tři práce a brigádu.

„Nikdy by mne nenapadlo, že to dotáhne tak daleko. Nejdůležitější ale je, že se hokejem stále obrovsky baví. Můžu soudit, od jeho začátků jsem byla snad u každého jeho zápasu,“říká s hrdostí v hla- se. Jak sama přiznává, její potomek se momentálně plně soustředí na hokejovou kariéru. „Samozřejmě, že když si voláme, tak se ho ptám, jestli nemá novou lásku. Vždycky mi odpoví, že až přijde, řekne mi to. Myslím, že se nyní nechce vázat,“dodává s úsměvem.

Dnes odpoledne bude Pastrňákův zápal a radost ze hry potřeba. Právě on bude ve čtvrtfinále mistrovství světa proti USA hlavní českou zbraní. Více čtěte na straně 17

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.