Čejková u Milka zůstává. S platem 50 tisíc měsíčně

Lidove noviny - - Domov -

PRAHA Někdejší televizní moderátorka Mirka Čejková zůstává na ministerstvu zemědělství jako poradkyně Jiřího Milka. Podle serveru Blesk.cz podepsala zaměstnanecký kontrakt na 50 tisíc korun měsíčně. Čejková začátkem dubna čelila kritice, když MF DNES uvedla, že si díky dřívější smlouvě mohla přijít měsíčně až na 180 tisíc.

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) posléze Milkovi přikázal, aby smlouvu okamžitě zrušil. „Je to hrozné, všem minist- rům jsem nařídil, že mají šetřit. Ale vypadá to, že někteří to nepochopili,“uvedl tehdy předseda vlády. Milek původní štědrou smlouvu pro Čejkovou dříve obhajoval jako jediné řešení v rámci systému služebního zákona, jak si na ministerstvo přivést „loajální odborníky“.

Bývalá moderátorka nyní přešla na interní zaměstnanecký poměr a dále bude působit jako koordinační pracovnice. dom

KAUZA NOVIČOK vy výroky o výrobě novičoku v Česku, které podle senátorů STAN ohrozily bezpečnost občanů ČR. O návrhu se ještě budou radit s ústavními právníky. Není však jisté, zda návrh získá dostatečnou podporu. Záměr podporují senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislých, naproti tomu občanští demokraté jsou v této věci zdrženliví. Návrh kritizoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček a označil ho za ohrožení demokracie.

Zeman počátkem května uvedl, že podle Vojenského zpravodajství se v Česku vyráběl novičok, podle Bezpečnostní informační služby nikoliv, a že se přiklonil ke zprávě armádní tajné služby. Jeho vyjádření využil Kreml ke zpochybnění britského tvrzení, že novičok, kterým byli v březnu v Británii otráveni někdejší dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija, pocházel z Ruska. Případný nepřítel nebo teroristická organizace tak podle místopředsedy Senátu Jiřího Šestáka (STAN) nyní vědí, k čemu se připravují české protichemické síly, k čemu a na jaké látky jsou připraveny a na jaké nikoli. čtk

NOVINKA

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.