Brno neví, zda chce Glasera

Radní neprojednali pokračování funkčního období ředitele Národního divadla Brno

Lidove noviny - - Front Page - JANA MACHALICKÁ

PRAHA/BRNO Radaměsta Brna včera rozhodla, že nebude jednat o pokračování funkčního období ředitele Národního divadla Brno

a šéfů dalších tří příspěvkových kulturních organizací města (Městského divadla Brno, Filharmonie Brno a Domu umění Brno). Radní chtějí otázku vedení těchto institucí řešit až po podzimních komunálních volbách.

na Glasera Marti-

Náměstek primátora pro kulturu Matěj Hollan (Žít Brno) s tím nesouhlasí a na Facebooku své stanovisko vysvětluje. Zejména tvrdí, že rada dobře ví, jak ředitelé pracovali, a není důvod, proč by neměla proběhnout jejich evaluace. Připomíná, že divadlo je organismus, v němž se musí plánovat několik let dopředu. Už nyní se třeba uzavírají smlouvy pro janáčkovský festival, který ND Brno také pořádá, pro rok 2020.

Glaser v posledních dnech čelil kritice části politiků a občanů za uvedení dvou inscenací režiséra Olivera Frljiče na festivalu Divadelní svět Brno. Při představení Naše násilí a vaše násilí v Huse na provázku dokonce vtrhla skupina extremistů na jeviště a bránila v pokračování produkce.

Hollan navrhne, aby se rada hodnocením ředitelů zabývala znovu. Více čtěte na straně 8 Poznámka na straně 10

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.