Česká záře ve větrné loterii

SP v biatlonu v Oberhofu

Lidove noviny - - SPORT - DAVID MRZENA

PRAHA/OBERHOF V průběžném pořadí včerejší štafety figurovaly na druhém místě.

To Lucie Charvátová bravurně zvládla úvodní střeleckou položku celého klání a na trať se vydávala za vítězkou čtvrtečního sprintu i sobotního stíhacího závodu Italkou Vittozziovou.

Pak ale přišla zastávka vestoje, jedno trestné kolo a výsledkový propad na čtrnáctou příčku.

„Nejsem na tom dobře běžecky. Šla jsem asi trochu ,přes závit‘. Bohužel tělo už mě neposlouchalo vestoje, cítila jsem tam velkou únavu,“hodnotila pro Českou televizi Charvátová.

Jenže české biatlonistky se do boje o stupně vítězů vrátily.

Veronika Vítková předvedla solidní střelbu, při dvou zastávkách potřebovala jen dva náboje navíc. Ač štafety v elitní desítce kvůli těžkým větrným podmínkám na střelnici chybovaly a propadaly se průběžným pořadím, pomalejším běžeckým výkonem posunula Vítková českou štafetu jen o dvě příčky.

Na dvanáctém místě přebrala štafetu Markéta Davidová. A dvaadvacetiletá slečna díky vynikajícímu běhu a bezchybné střelbě poskočila na čtvrtou pozici. „Já jsem se prostě snažila (při střelbě – pozn. red.) soustředit na to, na co mám. A povedlo se, bylo to dneska hrozně těžké,“usmívala se po svém úseku. Před tím posledním tak Puskarčíková ztrácela na třetí Francii šest sekund. Páté Švýcarsko zaostávalo o půl minuty.

Po sedmé střelbě se česká reprezentantka probojovala už na třetí příčku. Duo v čele se vzdálilo na rozdíl minuty, čtvrtá Ukrajinka Merkušinová zaostávala o třicet sekund.

Netradičně finišující Puskarčíková tak osamocena pádila na poslední střelbu. Zatímco Ruska Jurlovová-Perchtová se posunula na první pozici a běžela pro vítězství, Němka Herrmannová musela na dvě trestná kola. Do závěrečného okruhu tak vjížděla po boku Puskarčíkové.

Ze čtvrté příčky za nimi dotírala Norka Eckhoffová.

Do cíle zbývalo 500 metrů. Tehdy už slavily ruské biatlonistky.

Když se náhle do cílové rovinky přihnala Denise Herrmannová. A těsně za ní právě třetí Puskarčíková. Norka finiš nedotáhla a rezignovala.

České biatlonistky tak zopakovaly téměř dva roky starý výsledek ze Světového poháru v Pchjongčchangu, který se konal v březnu 2017.

Dařilo se také mužům

Na své ženské kolegyně o hodinu později navázali také biatlonisté, kteří dojeli ve složení Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký a Tomáš Krupčík do cíle na skvělém čtvrtém místě.

Německý Oberhof přichystal sedmadvacetičlennému startovnímu poli těžké podmínky. Sněhovou přeháňku krátce po startu vystřídal déšť, na střelnici se neustále točil vítr.

Navzdory počasí se české biatlonové reprezentaci dařilo. I když nastoupila v netradičním složení

Neděle, štafety - muži (4x7,5

km): 1. Rusko (Cvetkov, Garaničev, Malyško, Loginov) 1:20:54,3 (0 trest. okruhů + 6 dobíjení), 2. Francie (Guigonnat, Desthieux, Fillon Maillet, M. Fourcade) -1:01,1 (1+8), 3. Rakousko (T. Eberhard, Eder, Landertinger, J. Eberhard) -2:18,6 (1+7), 4. ČR -2:36,0 (1+10).

Ženy (4x6 km): 1. Rusko

(Pavlovová, Vasilevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 (0+8), 2. Německo (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová) -33,5 (2+10), 3. ČR -36,7 (1+6).

Sobota - stíhací závod, muži:

1. J. T. Bö (Nor.) -34:29,8 (3), 2. Peiffer (Něm.) -15,1 (1), 3. Hofer (It.) -15,8 (0), ...17. MORAVEC -2:22,8 (1), 50. KRČMÁŘ (oba ČR) -5:10,1 (6).

Ženy - stíhací závod (10 km):

1. Vittozziová (It.) 32:32,9 (2), 2. Kuzminová (SR) -14,5 (4), 3. Chevalierová -27,9 (5), ...21. PUSKARČÍKOVÁ -2:17,1 (4), 42. DAVIDOVÁ (obě ČR) -3:44,2 (8).

České biatlonové štafety zazářily ve včerejším těžkém závodu Světového poháru v Oberhofu. Ženy dojely senzačně třetí, muži pak čtvrtí. V obou soutěžích pak slavili Rusové.

s Ondřejem Moravcem a Michalem Krčmářem na prvních dvou úsecích. A rošáda se vyplatila, po prvním úseku byli Češi čtvrtí. Na druhém Krčmář ještě umístění o jedno místo vylepšil. Jenže trestné kolo ho vrátilo zpět na čtvrtou příčku. „Pokazil jsem to, vůbec nevím, co se tam stalo, omlouvám se klukům,“smutnil závodník.

Junior Jakub Štvrtecký umístění v elitní pětce udržel.

Na posledním úseku měl Tomáš Krupčík velmi silnou konkurenci. S tou se však dokázal zdárně popasovat.

A když Nor Henrik L’Abée-Lund na poslední položce chyboval, český reprezentant se posunul na čtvrté místo, což je nejlepší český výsledek od závodu v Oslu v únoru 2015.

Také závod mužů ovládl ruský kvartet. Druhá skončila Francie, třetí bylo Rakousko.

FOTO ČTK/AP

Bronzová radost. České biatlonistky slaví senzační třetí místo ve štafetě v německém Oberhofu.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.