Lidové noviny

Slavia v Plzni zklamala

TABULKA 1. LIGY

- JAN KREJCAR

Fotbalisté Plzně porazili ve šlágru 21. kola české ligy vedoucí Slavii 2:0 a zmenšili tak svou ztrátu na první místo na tři body. Úspěšnými střelci byli útočníci Chorý a Beauguel.

PLZEŇ/PRAHA Zápas, který mohl hodně napovědět v souboji o titul, zásadně ovlivnily dvě konzultace hlavního rozhodčího Fraňka s videorozho­dčím Zelinkou.

Plzeň byla sice v úvodu proti Slavii lepší, jenže z lehké herní převahy nic výrazného nevytěžila. Jenže když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankov­ého stavu, objevil se po Limberskéh­o přihrávce úplně sám před prázdnou slávistick­ou svatyní Tomáš Chorý a v jasné gólové šanci nezaváhal.

V tu chvíli ale vylétl k obloze praporek pomezního sudího Kříže, který zmrazil plzeňskou radost. Zelinka od videa ale ihned naznačil Fraňkovi, že situaci prozkoumá. Konzultace byla namístě, Chorý v ofsajdu nebyl a domácí se mohli po pár desítkách minut začít radovat.

Do druhé půle vstoupila lépe Slavia a v 52. minutě se na chvíli hosté radovali z vyrovnání. Krajní obránce pražského týmu Bořil poslal před branku centr, po němž Souček umístil míč do plzeňské branky. Opět ale plál ve vzduchu praporek pomezního Kříže na znamení ofsajdovéh­o postavení střelce. A tentokrát správně.

A tím i skončil tlak hostí, od této chvíle se hrálo především od vápna k vápnu, což domácím vyhovovalo. Zhruba dvacet minut před koncem byl navíc videorozho­dčí Zelinka v akci potřetí, tentokráte jen potvrdil Fraňkovo rozhodnutí, že domácí stoper Pernica nebyl v pokutovém území Slavie faulován.

Čas ubíhal, tlak Slavie ale nikde. A tak přišel zasloužený trest, osm minut před koncem z pravé strany odcentrova­l obránce Havel, na malém vápně zůstal naprosto osamocený útočník Jean-David Beauguel a střelec jeho kvalit se v podobných šancích nemýlí – 2:0. A jelikož se už poté na výsledku nic nezměnilo, Plzeňští už ztrácí na rivala v čele tabulky jen tři body. Třetí Baník Ostrava pak je zpět dalších jedenáct bodů.

„Tahali jsme za kratší konec a zaslouženě jsme prohráli,“shrnul prohru hostující kouč Jindřich Trpišovský. „Jsem hlavně rád, že jsme se ke Slavii dotáhli na tři body. Po tolika kolech je hodně důležité, abychom byli na dostřel,“přidal jeho protějšek Pavel Vrba.

Z ligového kola kromě utkání Plzně se Slavií přitáhla nejvíce pozornosti překvapivá remíza Jablonce s Opavou. Severočeši sice vedli 1:0 a 2:1, jenže slezský celek vždy srovnal, ve druhém případě o vyrovnání na konečných 2:2 rozhodl vysoký útočník Smola čtyři minuty před koncem.

Jablonec tak klesl na čtvrté místo v tabulce a dnes jej ještě může přeskočit Sparta, která v malém pražském derby dohrává utkání na hřišti Dukly. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Slavia

Plzeň Ostrava Jablonec Sparta

Zlín

Liberec Slovácko

Ml. Boleslav Opava Teplice Příbram Olomouc Bohemians Karviná Dukla 21 21 21 21 20 21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 20 17 15 11 11 10 9 7 9 7 7 7 6 6 4 4 4 1 4 5 4 5 3 7 0 5 4 4 5 4 7 4 4 3 2 5 6 5 9 7 12 9 10 10 10 11 10 13 12 50:18 32:16 28:17 42:21 31:16 27:26 22:19 24:31 39:37 29:33 21:29 27:49 19:34 18:29 25:40 16:35 52 49 38 37 35 30 28 27 26 25 25 23 22 19 16 16

?? FOTO ČTK ?? Plzeňská radost. Útočník Tomáš Chorý se raduje z první trefy v síti Slavie, kterou se podepsal pod konečnou výhru 2:0 svých barev.
FOTO ČTK Plzeňská radost. Útočník Tomáš Chorý se raduje z první trefy v síti Slavie, kterou se podepsal pod konečnou výhru 2:0 svých barev.