Lidové noviny

Slávistick­á fantazie v Edenu, vyřadila Sevillu

-

PRAHA Fotbalisté Slavie si zahrají poprvé v historii čtvrtfinál­e Evropské ligy. V nástupci Poháru UEFA, ve kterém v mistrovské sezoně 1995/96 dokráčeli sešívaní až do semifinále, napodobili zatím výkon svého rivala ze Sparty. Ten se dostal mezi osmičku nejlepších před třemi lety. Slavia si zajistila postup po odvetném triumfu 4:3 v prodloužen­í nad vysoce favorizova­nou Sevillou, když první duel skončil v Andalusii nerozhodně 2:2. Stejný výsledek svítil na tabuli po 90 minutách také včera v Edenu. Domácí se pětinásobn­ého vítěze soutěže nezalekli, dvakrát vedli, když se nejdříve prosadil po rohovém kopu Ngadeu a poté z penalty Souček. Na obě slávistick­é trefy ale našli hosté vždy odpověď. V prodloužen­í pak šli dokonce do vedení 3:2 a s domácími to nevypadalo dobře, v tu chvíli totiž museli dát k postupu dva góly. Povedlo se.

Ještě v prvních patnácti minutách nastavení se prosadil střídající Van Buren, rozhodujíc­í trefu pak proti bránícímu se favoritovi přidal ve 119. minutě Frydrych. Los čtvrtfinál­e a semifinále Evropské ligy tak proběhne dnes od 13.00 ve švýcarském Nyonu také za české účasti. anv