Lidové noviny

Zdravá exotika v květináči

Mezi oblíbence, které si mnoho z nás zamilovalo především díky jejich moci zatočit s „rýmičkou“, patří zázvor. Věděli jste, že si ho můžete sami vypěstovat?

- MICHAELA ŠEDIVÁ

Zázvorový oddenek (známý jako kořen, nicméně botanické zařazení praví jinak) ochutnal snad úplně každý – od podzimu do jara nám dělá společnost v čaji, o Vánocích dodává chuť perníčkům, v létě si jej vychutnává­me v limonádách, gurmáni mu dají šanci i v pivu.

Jeho léčivé účinky jsou ze všech stran líčeny v tom nejlepším světle – protizánět­livost, posílení imunitního systému, stimulace krevního oběhu a mnohé další. Mohlo by se zkrátka zdát, že je to takový všelék. Většina z nás jej kupuje v obchodech, věděli jste ale, že si tento zázrak můžete zasadit i doma do květináče?

Jeden pupen

Málokoho by napadlo, že vypěstovat si doma cizokrajný zázvor bude tak jednoduché. Představy o jeho náročnosti a choulostiv­osti jsou liché – pochází sice z exotické Asie (nevíme přesně odkud, nicméně žhavým kandidátem je Čína), ale v našich končinách byl dobře znám a plně využíván už ve středověku.

Pokud jste se pro myšlenku domácího zázvoru nadchli, je možné ji začít realizovat hned teď – tedy jestli alespoň kousek zázvoru máte již doma. Ano, kousek zázvoru je to jediné, co potřebujet­e – semínka ani sazenice není nutné kupovat. Do karet nadšencům hraje i momentální roční období, které je pro pěstování ideální.

Aby pokus zafungoval, nesmí být oddenek starý a seschlý, naopak musí mít na sobě alespoň jeden vegetační pupen. Kousek zázvoru, který máte doma, bude pravděpodo­bně pěstiteli ošetřen tak, aby bylo jeho klíčení znemožněno – proto jej namočte přes noc do vody.

Sežeňte si květináč (nejlépe truhlíkové­ho typu, zázvorový oddenek potřebuje dost prostoru na délku) a kvalitní zeminu. Namočený oddenek umístěte několik centimetrů pod zem. Klíčícímu zázvoru dopřejte teplo a pravidelno­u zálivku. Buďte trpěliví – pár prvních týdnů možná budete mít pocit, že se vůbec nic neděje, ale zázvor potřebuje čas. Po měsíci od zasazení by vám měl udělat radost první výhonek. Plně rozvinutá je rostlina až přibližně za deset měsíců od zasazení. Je to čas, kdy se začíná přizpůsobo­vat zimnímu období. Tehdy je vhodné výhonky z půdy vytahat (listy rostliny už budou stejně žloutnout a sesychat). Pokud se nemůžete dočkat, můžete zkusit první domácí zázvor sklidit už po čtyřech měsících od zasazení, počítejte ale s tím, že půjde spíš o menší kousky, ze kterých je možné část uříznout a druhou opět zahrabat pod zem.

V létě venku

Zázvor není nijak zvlášť citlivý na povětrnost­ní podmínky, ale vadí mu mráz. Pěstovat ho tedy můžete i venku, ale pouze od jara do podzimu. Také je dobré chránit ho před silným větrem, nicméně skleníkové podmínky nevyžaduje (i když je možná i tato varianta). Velikost sklizně záleží na vaší péči, můžete použít přírodní hnojiva, důležitá je také dostatečná vláha.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic