Lidové noviny

Vyhnul se losovi, naboural do medvěda

-

PRAHA Liška, medvěd, velbloud, opice, klokan, ale i třeba mravenec způsobili pojistné události českých turistů na dovolené. Vyplývá to z hlášení o škodách tuzemských pojišťoven.

Téměř neuvěřitel­ný zážitek si z cest odnesl klient Allianz, který se v Norsku u silnice snažil rychlým manévrem vyhnout losovi. Ve smyku poté naboural do medvěda, který stál jen o kus dále. Naštěstí nakonec ani řidič, ani zvířata neutrpěli vážná poranění.

Jinému klientovi zase skočil před auto klokan. Nikoli v Austrálii, ale hned za českými hranicemi v Bavorsku. Utekl majiteli obchodu se zvířaty. Nehodu přežil, řidiči způsobil šok a menší škodu na autě.

Ne vždy však skončí podobné situace remízou. Při lovu na lišku poblíž běloruskéh­o města Grodno střelec zvíře sice zranil, ale nezastřeli­l. Rozhodl se mu proto uštědřit ránu z milosti. K lišce se přiblížil, ta v reflexu cukla nohou a podařilo se jí stisknout spoušť mužovy zbraně. Klienta rána zasáhla do nohy a musel být hospitaliz­ován. Liška utekla.

Klientka ERV Evropské cestovní pojišťovny byla v Etiopii na výletě na velbloudov­i. Po čtyřhodino­vé jízdě měla paní spálenou zadnici, což si vyžádalo ošetření. Jiný klient si při chůzi po pláži nevšiml velbloudíh­o trusu, na kterém uklouzl a při pádu si bolestivě natáhl kolenní vazy.

„V Turecku muž nechal na velbloudu povozit své děti, ale když po něm chtěl velbloudář tučný bakšiš a klient odmítl, dostal ránu pěstí, kvůli níž jsme mu museli zajistit ošetření a dvoudenní hospitaliz­aci,“řekl mluvčí pojišťovny Vlastimil Divoký.

Spoustu pojistných událostí způsobují nástrahy moře. Žena si na dovolené sedla v moři na plochý kámen, ale zřejmě tím obsadila místo nějakému mořskému živočichov­i, protože utrpěla rozsáhlé popálení. Na dovolené v Egyptě kousla ženu středního věku místní ryba tak nešťastně, že klientka začala silně krvácet z žíly na noze. Pojišťovna jí musela nechat převézt do partnerské nemocnice.

Na Bahamách snědl klient místní specialitu, rybu, která musí být připravena speciálním postupem. To se ale nepovedlo, takže mu způsobila otravu, kvůli níž se měsíc léčil.

V Turecku muž nechal na velbloudu povozit své děti, ale když po něm chtěl velbloudář tučný bakšiš a klient odmítl, dostal ránu pěstí

Jiný muž si chtěl z Austrálie odvézt jako suvenýr kousek korálu, ale na letišti na to přišli a vzali ho do vazby. Právníci ERV Evropské cestovní pojišťovny ho pak z vězení složitě dostávali.

Od některých živočichů by lidé hrozbu nečekali. V Panamě na trávě u hotelového bazénu kousl staršího muže tropický mravenec. Udělal se mu obrovský puchýř velikosti tenisového míčku.

V lese na ostrově Bali chtěla opice ukrást manželům tašku s fotoaparát­em. Při bránění tašky opice kousla ženu do ruky, takže asistenční služba musela zajistit ošetření. Taška i tak zmizela, podotkl Vlastimil Divoký.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czechia