Lidové noviny

Říkal jsem, že se vrátím silnější

Jedenáct měsíců čekal na ligový gól. Teď se plzeňský útočník Michael Krmenčík proti Karviné trefil hned dvakrát.

- TOMÁŠ KUBÁNEK

PLZEŇ/PRAHA Po zisku titulu nejlepšího kanonýra ročníku 2017/18 rozjel Michael Krmenčík parádně i ten minulý. V úvodních šesti ligových zápasech vstřelil sedm gólů, Mladé Boleslavi dokonce nasázel hattrick. A v Lize mistrů proti CSKA Moskva dal oba plzeňské góly! V Lize národů zase pomohl k výhře na Slovensku. Vypadalo to na další parádní sezonu a snad i ten vysněný přestup do zahraničí.

Reprezenta­ční gól z 13. října však pro něj na dlouho znamenal poslední brankovou radost. V Plzni mu to přestalo padat a k tomu o dva týdny později utrpěl v duelu se Slováckem vážné zranění levého kolene. S přetrženým zkříženým vazem musel na operaci.

Konec sezony a více než půl roku dlouhá rehabilita­ce. „Přetržený křížový vaz je pro fotbalistu černá můra,“vyprávěl šestadvace­tiletý kanonýr.

Dokonce se bál, že zranění pro něj může znamenat konec s fotbalem. „Mohlo to dopadnout špatně. Mohlo mi otékat, dostat zánět. Nevím, co bych dělal. Asi bych šel ke strejdovi do stavební firmy. Na ještěrku ne, možná stavbyvedo­ucí,“přiznal, jaké věci se mu honily hlavou.

Přitom ještě před pár týdny na něj Viktoria dostala další z lukrativní­ch nabídek. Do francouzsk­ého Girondins Bordeaux ho však za sedm milionů eur (asi 180 milionů korun) nepustila. „Taková nabídka už nepřijde, je to cena, jaká už se nebude opakovat,“nechal se tehdy slyšet hráčův agent Dalibor Lacina.

„Neříkám, že v Plzni se nemám dobře, co se týká všeho včetně financí. Ale tam by to bylo asi o něčem jiném. Chtěl jsem být hlavně s rodinou, nějaká nabídka byla. Jsem takový, že jsem si to tolik nepřipoušt­ěl,“řekl s odstupem Krmenčík.

V zimě ho i přes zranění ještě chtěly koupit belgické Bruggy, on si však především přál uzdravit se a dostat se do bývalé formy. „Řekl jsme si, že nejsem srab a dokážu se vrátit.“

Jenže to šlo ztuha. V letní přípravě skóroval jen na úvod s třetiligov­ými Domažlicem­i, pak vždy vyšel naprázdno. Stejně tak v prvních třech soutěžních zápasech. Přesto měl důvěru vedení i kouče Pavla Vrby, i když ten upozorňova­l: „Jestli bude útočníkem číslo jedna, musí to potvrdit na hřišti, protože konkurence je veliká.“

V sobotu se Krmenčík konečně dočkal. Přesně 333 dnů po do té doby poslední ligové brance. V osmé minutě domácího duelu proti Karviné na zadní tyči hlavou doklepl Kayambův centr.

V emotivní oslavě, kterou prožíval s přivřenýma očima, bylo znát dojetí. „Myslel jsem na to všechno. Na svoji rodinu, jak držela při mně. Na našeho fyzioterap­euta, který se mnou tady prožil osm měsíců tvrdé dřiny,“říkal po zápase.

Na promáčeném trávníku se pak při výhře 3:2 prosadil ještě jednou, a přestože pošilhával i po hattricku, byl spokojen. „Já jsem říkal, že se vrátím silnější, a to jsem myslel vážně.“

 ?? FOTO MAFRA – MILENA SOJKOVÁ ?? V emocích. Michael Krmenčík čekal na gól dlouho, proto jeho radost byla hodně emotivní.
FOTO MAFRA – MILENA SOJKOVÁ V emocích. Michael Krmenčík čekal na gól dlouho, proto jeho radost byla hodně emotivní.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czechia