Lidové noviny

Slavia přišla o Krále i výhru

- TOMÁŠ KUBÁNEK

Fotbalisté Slavie podruhé v ligové sezoně ztratili body, když v 8. kole remizovali s Opavou 1:1. O výhru přišli až v nastaveném čase. Zároveň do Ruska přestoupil za 310 milionů korun její záložník Alex Král.

OPAVA/PRAHA Plno šancí měli slávisté proti Opavě. Ve druhém poločase mohli několikrát pojistit své vedení, které jim vydobyl doklepnutí­m Holešova centru do prázdné brány Olayinka. Jenže ani Stanciu, Hušbauer či Škoda neuspěli. A v první minutě nastavení přišel trest. Nehlídaný Manzia z pravé strany nacentrova­l do vápna, gólman Kovář míč netrefil a opavský kapitán Žídek na zadní tyči poslal balon do odkryté sítě.

V suterénu tabulky pobývající Slezané tak slavili překvapivo­u kořist na úkor lídra ligy. O to nečekanějš­í, neboť od 12. minuty hráli bez vyloučenéh­o Svozila, který nešťastně zasáhl unikajícíh­o Hilála.

„Celý zbytek zápasu jsme bránili a čekali jsme na šance. Kluci to zvládli takticky velmi dobře a naše šance přišla v nastavení. Všichni hráči zaslouží absolutori­um, smekám před nimi klobouk. Není jednoduché hrát v deseti proti tak kvalitnímu soupeři, jako je Slavia,“pochvalova­l si opavský kouč Ivan Kopecký.

„Zápas byl hodně ovlivněný vyloučením a naším nekvalitní­m výkonem. Opava se logicky stáhla do bloku a my jsme museli dobývat. Vstřelili jsme vedoucí gól, ale když nepřidáte druhý, vždy může nastat to, co nastalo v nastavení,“zlobil se trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

V Opavě už v sešívaném dresu nenastoupi­l jednadvace­tiletý záložník Alex Král. Velký talent dotáhl svůj přestup do Spartaku Moskva, která Slavii zaplatí 310 milionů korun. Král se po Tomáši Rosickém 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Slavia

Plzeň

Jablonec

Mladá Boleslav Slovácko Ostrava

Sparta Olomouc Příbram Bohemians Liberec

Zlín Č. Budějovice Opava

Karviná

Teplice 8 8 8 7 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 7 6 5 5 4 4 4 3 3 3 3 3 3 2 2 1 1 2 2 1 1 1 0 2 2 1 1 0 0 2 1 3 3 0 1 2 2 3 4 3 3 4 4 5 5 4 5 4 3 16:2 15:8 15:10 15:12 8:12 13:10 16:14 11:11 11:11 12:16 9:10 7:10 9:13 5:16 8:9 4:10 20 17 16 13 13 12 11 11 10 10 9 9 8 7 6 6

stal (504 milionů korun) druhým nejdražším hráčem, který z domácí ligy odešel do zahraničí, se Spartakem podepsal pětiletý kontrakt. „Klub v čistém vydělal po odečtení vstupní investice a odvodu z procent na hráči přes 250 milionů korun a to je nový rekord Slavie,“prozradil šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

?? FOTO ČTK ?? V Opavě měli dlouho navrch slávisté, ale nakonec výhru neudrželi. Na snímku souboj Dediče (vlevo) a Součka.
FOTO ČTK V Opavě měli dlouho navrch slávisté, ale nakonec výhru neudrželi. Na snímku souboj Dediče (vlevo) a Součka.