Lidové noviny

Další báječný výkon. Ale bez bodů

Liga mistrů – 3. kolo:

- ANTONÍN VAVRDA

Fotbalisté Slavie prohráli ve 3. kole základní skupiny se slavnou Barcelonou 1:2, přestože s ní odehráli naprosto vyrovnanou partii. Za dva týdny se oba celky poměří na slavném Camp Nou.

PRAHA Byl to další svátek fotbalu pro slávistick­ou rodinu. Ovšem opět bez ocenění. Bodového ocenění.

„Nevím, jak ten výkon zhodnotit, protože opět dobrý výkon, ale bez bodu. Už potřetí. Máme ve skupině bod. A při vší úctě k Barceloně, dneska je to ztráta,“pronesl těsně po bitvě v Edenu kapitán domácích Tomáš Souček. Nabubřelos­t? Samolibost? Nikoliv, naprosto pravdivá slova. Barcelonšt­í byli sice o něco aktivnější v držení míče (53 ku 47 procentům), ale i v tomto ohledu to nebylo od Katalánců nic výjimečnéh­o.

Střely na branku? 7:7.

Zásahy brankářů? 6:6.

Střely celkem? 22:13!

Ano, čtěte správně. Slavia, český mistr a lídr ligové soutěže přestřílel­a pětinásobn­ého šampiona Ligy mistrů a po víkendu i vedoucí tým španělské La Ligy.

Branky: 50. Bořil – 3. Messi, 57. vlastní Olayinka. Rozhodčí: Madden – Stewart, Roome (všichni Skot.) – Van Boekel (video, Niz.). ŽK: Masopust, Bořil, Olayinka, Ševčík – Alba. Diváci: 19 170.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček, Ševčík – Masopust (76. Van Buren), Stanciu (76. Hušbauer), Zelený (46. Tecl) – Olayinka. Trenér: Trpišovský.

Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – De Jong, Busquets (78. Vidal), Arthur (84. Rakitič) – Messi, Suárez, Griezmann (69. Dembélé). Trenér: Valverde.

Skupina E: Genk – Liverpool 1:4

(branky Odey – 2x Oxlade-Chamberlai­n, Mané, Salah). Salcburk – Neapol 2:3 (branky: 2x Haaland – 2x Mertens, Insigne)

Skupina F: Inter M. – Dortmund

2:0 (branky: Martínez, Candreva)

Skupina G: Lipsko – Zenit

Petrohrad 2:1 (branky: Laimer, Sabitzer – Rakickij), Benfica Lisabon – Lyon 2:1 (branky: Silva, Pizzi – Depay)

Skupina H: Lille – Valencie 1:1

(branky: Ikoné – Čeryšev), Ajax – Chelsea 0:1 (branka: Batshuayi).

Tým, který nastoupil se všemi hvězdami, ofenzivu řídil trojlístek Luis Suárez – Lionel Messi – Antoine Griezmann.

Jenže i oni se jen těžko dostávali přes běhavého soupeře a skvělou stoperskou dvojici David Hovorka – Ondřej Kúdela.

Ke smůle domácích, dvakrát se jim to se štěstím povedlo.

Už ve třetí minutě se prosadil po chybě mladíka Jaroslava Zeleného fantom jménem Messi.

V 57. minutě pak tentýž hráč rozehrával standardní situaci na zadní tyč, kde míč netrefil dobře Peter Olayinka a Luis Suárez pak i s jeho tečí podruhé překonal vynikající­ho Ondřeje Koláře.

V té době uruguayský útočník přitom posílal favorita do vedení 2:1.

Slavia totiž v 50. minutě zásluhou bodla – a také perfektníh­o presinku celého týmu – Jana Bořila vyrovnala.

A Eden málem spadl.

„Je to strašná škoda, vyrovnáme a poté si necháme dát gól ze standardky. Laciný gól,“kroutil hlavou do mikrofonu O2 TV Sport. Slavia potřetí v základní skupině Ligy mistrů dostala od evropského fotbalovéh­o gigantu lekci z efektivity.

V úterý 5. listopadu dostane šanci ukázat, co se od Interu Milán, Dortmundu a Barcelony naučila.