Lidové noviny

Putin prozradil, čím se nechal naočkovat

-

Ruský prezident Vladimir Putin včera v tradiční živě přenášené debatě s obyvateli země prozradil, že se nechal proti covidu-19 očkovat vakcínou Sputnik V. „Byl jsem skutečně požádán, abych neřekl, kterou vakcínu jsem dostal, abychom nevytvářel­i konkurenčn­í výhody pro jednu nebo druhou,“řekl prezident podle agentury AP.

Šéf Kremlu zároveň prohlásil, že je proti zavedení povinné vakcinace proti této chorobě. „Jak si vzpomínáte, svého času jsem řekl, že nepodporuj­i povinné očkování. A stejného názoru se nadále držím,“nechal se slyšet ruský prezident podle agentury TASS. Zároveň však zdůraznil, že pandemii covidu-19 lze porazit pouze s pomocí vakcinace.

Váhající Rusy současně vyzval, aby naslouchal­i odborníkům, a nikoliv fámám, poznamenal­a agentura AFP. „Odborníci opakovaně řekli, že vakcinace je jediná cesta, jak zabránit dalšímu šíření viru,“uvedl prezident.

Rusové do začátku včerejší debaty poslali prezidento­vi kolem dvou milionů dotazů. Šéf Kremlu včera také kritizoval ukrajinské­ho prezidenta Volodymyra Zelenského, že svou zemi předal pod plnou kontrolu ze zahraničí. Setkat se s ním je ochotný, ale je třeba předem vědět, o čem by hovořili.

Putin dále uvedl, že nepovažuje ukrajinský národ za nepřátelsk­ý. „Považuji Ukrajince a Rusy za jeden národ,“poznamenal Putin, jemuž však vadí vedení země.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic